Zaloguj się do konta

Koniec obowiązkowego noszenia maseczek - znamy możliwy termin

Redakcja
2020-05-21
Sprawy urzędowo-administracyjne
Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił prawdopodobny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Podczas wywiadu radiowego minister zapowiedział, że od 1 czerwca rząd planuje łagodzić obowiązki związane z koronawirusem. 


Od kwietnia mamy wytyczne do noszenia maseczek, który obowiązuje w przestrzeni publicznej. Są to sklepy, ulice czy też urzędy. Jak mówił Łukasz Szumowski rząd przygotowuje się do wdrożenia kolejnego etapu odmrażania gospodarki. W tym też etapie może znaleźć się również zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Takie luzowanie miałoby dotyczyć niektórych tylko regionów, w których wskaźniki zakażeń koronawirusem mają tendencję spadkową. 


Zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa mogłoby zostać zniesione w przestrzeni otwartej, natomiast w sklepach, komunikacji miejskiej czy też urzędach posiadanie maseczki nadal byłoby wymogiem. 


Czy od 1 czerwca będziemy mogli poruszać się bez maseczek dowiemy się niebawem. Rząd podejmie taką decyzję po uzyskaniu opinii ministra zdrowia. 

Opinie (2)

robroy

Alleluja!!Alleluja!!alleluja [2020-05-21 15:39]

Router

jak mamy nosic te maski co to na lotnisku sie zachwycali mister i minister a tak serio sa do dupy to raczej lepiej nie nosic ich wcale [2020-05-21 15:53]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc