Zaloguj się do konta

Koniec wakacji... i co dalej? - podpowie Ci British School

Redakcja
2008-08-24
Konsumenci
Wszystko co dobre szybko się kończy... Niestety kończą się również wakacje – okres wypoczynków i urlopów. Nie dla wszystkich jednak minione wakacje były odpoczynkiem od nauki. Szkoła językowa British School udowodniła, że nawet w tak sielskim czasie nauka języków obcych może być bardzo przyjemna!

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy mieliśmy dla Państwa kilka atrakcji. Oto wybrane z nich:
- w dniach 14 - 25 lipca nasi najmłodsi studenci (w wieku 4 – 8lat) uczestniczyli w zajęciach Wakacyjnej Szkółki Językowej. Dzieci, które nie rozstały się w wakacje z językiem angielskim, przez dwa tygodnie brały udział w warsztatach językowych prowadzonych przez naszych najlepszych lektorów. Nasi podopieczni odbyli 3 godziny lekcyjne zajęć przez pięć dni w tygodniu – razem 30 godzin. Spotkania, prowadzone według autorskiego programu nauczania, sprawiły dzieciom dużo radości oraz wprowadziły je w tematykę wakacyjną. Codzienne śpiewanie piosenek, oglądanie bajek i krótkich filmów, gry i zabawy, warsztaty plastyczne, poznawanie nowego słownictwa związanego m.in. z odpoczynkiem nad morzem – a to wszystko w języku angielskim! Uwieńczeniem zajęć było uroczyste zakończenie kursu, połączone z przedstawieniem dla rodziców, podczas którego dzieci dumnie zaprezentowały zdobytą na zajęciach wiedzę.

To już kolejne warsztaty prowadzone przez British School dla naszych najmłodszych studentów. Fakt, że dzieci tak chętnie w nich uczestniczą nawet w okresie wolnym od nauki, świadczy o tym jak pasjonujące może być zdobywanie wiedzy przekazywanej w atrakcyjny i nowatorski sposób.

Dla niewiele starszych studentów nasza szkoła przygotowała w wakacje obóz językowy nad Bałtykiem. Obóz w Jastrzębiej Górze dla dzieci i młodzieży odbywał się w terminie 4 – 13 sierpnia. Zajęcia języka angielskiego prowadzone były w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych dziennie. Jak sami uczestnicy obozu stwierdzili – były one prowadzone w sposób ciekawy, niestandardowy i zaskakujący. Lekcje były podzielone na dwie części – blok teoretyczny i ćwiczenia praktyczne systematyzujące i utrwalające wiedzę. Pomimo wakacji dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, były aktywne, dociekliwe, chętnie współpracowały. Wakacyjni studenci, w celu ugruntowania zdobytej wiedzy otrzymali materiały dydaktyczne przygotowane przez panią Paulinę Szewczuk – lektorkę British School. Dzięki temu stworzono wartościowy zbiór wiadomości, do których dzieci będą mogły wrócić zawsze według potrzeb.

Oprócz zajęć językowych organizowane były imprezy towarzyszące: chrzest kolonijny, podchody, dyskoteki oraz konkursy organizowane przez panią Paulinę. Laureaci mogli cieszyć się z wygranych – gadżetów British School. Zgodnie z programem obozu odbyły się również wycieczki autokarowe: do Gdyni (m.in. zwiedzanie ORP Błyskawica i Oceanarium), do Władysławowa (wieża widokowa), wycieczka na Hel (spacer promenadą, zwiedzanie Fokarium, karmienie fok) oraz piesza wycieczka do Rozewia - najdalej wysuniętego na północ miejsca Polski (latarnia morska) oraz spacer wąwozem Lisi Jar do Jastrzębiej Góry. Fakt, iż zarówno dzieci jak i rodzice dzielili się ze szkołą pozytywnymi opiniami na temat obozu, niewątpliwie przemawia za organizowaniem przez British School podobnych imprez w przyszłości.

Nasza szkoła prowadzi dla Państwa kursy językowe przez cały rok. W tym roku studenci, którzy pragnęli podnosić swoje kwalifikacje językowe w wakacje, uczestniczyli w stacjonarnych wakacyjnych kursach językowych m.in. z języka angielskiego i hiszpańskiego. Zajęcia prowadzone były zarówno w formie zajęć grupowych, jak i indywidualnych, tak więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wakacje już powoli za nami. Co takiego British School proponuje dla Państwa na nowy rok szkolny?

Pragniemy poinformować, iż rozpoczęliśmy zapisy na kursy roczne. W naszej szerokiej ofercie znajdą Państwo kursy z następujących języków obcych:
- angielski,
- niemiecki,
- hiszpański,
- francuski,
- włoski.

Wszystkie kursy możemy prowadzić w formie zajęć grupowych lub indywidualnych, dostosowanych do preferencji studenta.

General English – zajęcia języka ogólnego, na wszystkich poziomach zaawansowania z podziałem na grupy wiekowe, prowadzone metodą komunikatywną.

Przygotowanie do egzaminów FCE/ CAE/ CPE – dla osób przygotowujących się do egzaminów Cambridge.

Kursy dla dzieci - dla najmłodszych studentów mamy specjalnie opracowane kursy Fun&English (dla dzieci w wieku 3 – 6 lat) oraz Junior (7 – 9 lat).

Kursy maturalne - kursy przygotowujące do nowej matury. Prowadzone w oparciu o autorski program nauczania, dzięki czemu 100% naszych słuchaczy w 2008 roku zdało maturę!

Kursy dla klientów instytucjonalnych – kształcimy pracowników firm z całej Polski.


Jeśli jeszcze zastanawiają się Państwo jaką szkołę językową wybrać dla siebie lub swojego dziecka – wybór jest prosty. British School to ponad 60 placówek w całej Polsce, wieloletnie doświadczenie oraz patronat metodyczny Oxford University Press.

Zapraszamy serdecznie do rozmów z pracownikami naszej szkoły w celu uzyskania szczegółów na temat oferty na nowy rok szkolny.
Informacji udzielamy telefonicznie pod numerem (0-46) 862 38 01, lub osobiście w biurze szkoły, ul. Reymonta 10, Sochaczew. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 19.30 i w soboty w godz. 09.00 – 13.00.


/ Tekst sponsorowany przez sochaczewski oddział British School /

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc