Konkurs Chopinowski w Sochaczewie – koncert Nagino Maruyama

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Konkurs Chopinowski w Sochaczewie – koncert Nagino Maruyama Koncerty i muzyka sochaczew


Dla 16-letniej Nagino Maruyama udział w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, który właśnie trwa w Warszawie, to ogromny sukces. Choć nie udało się przejść do następnego etapu, na pewno jeszcze nie raz usłyszymy o tej niezwykłej artystce. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że japońska pianistka zagra dla Państwa już w najbliższy piątek w sochaczewskiej szkole muzycznej.

 

Koncert organizują Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie w ramach całego cyklu „Prezentacji chopinowskich”, które zgodnie z założeniem towarzyszyć mają warszawskiemu konkursowi. To takie ambitne sochaczewskie wzmocnienie wydarzenia, a jednocześnie unikalna okazja dla naszych mieszkańców do posłuchania na żywo największych światowych pianistów. Przedsięwzięcie wspiera burmistrz Sochaczewa.

 

Występ urodzonej w 1999 roku Nagino Maruyama 16 października br. to piękna inauguracja „Prezentacji chopinowskich”. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w sali koncertowej PSM w zabytkowej siedzibie na terenie Parku im. I. Garbolewskiego. Pianistce towarzyszyć będzie Igor Pogorzelski, który wygłosi wprowadzające w odpowiedni nastrój „słowo o muzyce”.

 

W programie:

FRYDERYK CHOPIN

Etiuda F-dur op. 10 nr 8

Scherzo cis-moll op. 39

Barkarola Fis-dur op. 60

Walc As-dur op. 34 nr 1

Walc F-dur op. 34 nr 3

Ballada f-moll op. 52

Ballada g-moll op. 23

 

Nagino MARUYAMA urodziła się 26 września 1999 roku. Absolwentka Conservatoire à Rayonnement Régional w Paryżu. Obecnie kształci się w Tokyo College of Music High School. Umiejętności artystyczne doskonaliła także pod kierunkiem Jeana-Marca Luisady, Masahiro Kawakami, Alexandra Semetsky’ego, Oliviera Galdona oraz Hideo Sugiury. Współpracowała z wybitnymi pedagogami. Brała udział w kursach mistrzowskich w Wiedniu oraz w Akademii Pianistycznej w Hamamatsu, m.in.: u Viktora Teuflmayra, Christophera Hinterhubera, Hiroko Nakamury, Andrzeja Jasińskiego, Giovanniego Bellucciego, Johana Schmidta, Otto Niederdorfera, Andrzeja Pikula, Choong-Mo Kanga, Kim Dae-Jima, Xu Zhonga i in. Sięgała po najwyższe laury na międzynarodowych konkursach, m.in. zdobyła I miejsce w Osace, na Konkursie Chopinowskim w Azji, w turnieju Claude’a Kahna oraz konkursie FLAME w Paryżu, a także w Mediolanie. Występowała z recitalami i jako solistka z Osaka Grand Gala Orchestra podczas finału tamtejszego konkursu. Dwukrotnie, w roku 2012 i 2014, uczestniczyła w koncertach organizowanych przez firmę Kawai.

 

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (1)

  margot45margot45
  0
  Już składam podanie o urlop, żeby zdążyć na koncert!

  Czy ktoś mi potrafi wyjaśnić, czemu wszelkie wydarzenia kulturalne na tym zadupiu są organizowane o takiej porze, żeby nikt normalny nie wziął w nich udziału?! Tylko urzędnicy miejscy i emeryci?!

  Nikt do tej pory nie zauważył, ze minimum połowa mieszkańców Sochaczewa w wieku +18 pracuje POZA miejscem zamieszkania?! (2015-10-15 11:12)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy