Konkurs dla maturzystów - Concilium Civitas zaprasza

Zdjęcia i foto: Konkurs dla maturzystów - Concilium Civitas zaprasza Słowo pisane sochaczew

Sochaczewscy maturzyści mogą znaleźć się wśród stu osób Młodego Concilium dla którego sprawy publiczne są ważne. Dodatkowo laureaci konkursu wezmą udział w spotkaniach z profesorami z Harvardu, Oxfordu czy też Stanfordu i Yale. 


Maturzyści, którzy zdecydują się na udział  w konkursie organizowanym z inicjatywy Concilium Civitas będą musieli zmierzyć się z uczestnikami z całego kraju. Zadaniem konkursowym jest esej, artykuł bądź reportaż "Ja, Polska, Europa, świat - 2040". 


O tym jak widzą przyszłość młodzi, co czeka maturzystów w dorosłym świecie, jakie są ich oczekiwania, plany i jak mogą być weryfikowane przez kolejne lata oraz działania będzie można dowiedzieć się z nadesłanych prac. Maturzyści mają okazję do wyrażenia swojego zdania, głośnego sprzeciwu bądź proponowanych rozwiązań. Prace mogą być przyczynkiem do zmian czy też podjęcia tematów dotyczących nas samych w przyszłości. 


Chętni muszą pamiętać, że zgłoszenia należy wysłać do 15 stycznia, a czas do nadsyłania tekstów będzie do 24 lutego 2020 roku. Organizatorzy podzielą konkurs na kilka etapów. Na początku będzie to 500 prac, następnie do dalszego etapu przejdzie 100, kolejno 20 z których ostatecznie zwycięży 10 tekstów. Szczegóły dostępne są na stronie www.conciliumcivitas.pl. 


Laureaci mogą liczyć na darmowe studia na jednej z wybranych uczelni wśród których znajdują się Akademia Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas, Polsko-Japońska Akademii Nauk Technicznych oraz Uniwersytet SWSP. 


Organizatorami konkursu jest Fundacja Collegium Civitas oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. 
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy