Konkurs „Jeszcze bardziej Dziel się Uśmiechem” – wyróżnienie dla Szkoły Podstawowe

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Konkurs „Jeszcze bardziej Dziel się Uśmiechem” – wyróżnienie dla Szkoły Podstawowe Konkursy, plebiscyty sochaczew

7. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem” powoli dobiega końca. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny ogłoszony w ramach tegorocznej odsłony akcji. Spośród wszystkich nadesłanych prac wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Zakrzewie. 

W ramach konkursu „Jeszcze bardziej Dziel się Uśmiechem” uczniowie ze szkół w całej Polsce przygotowali plakaty promujące akcję i jej przesłanie – 4 kroki do zdrowych i czystych zębów.

W ramach organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż i Mars Polska programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem” uczniowie polskich szkół podstawowych poznają zasady profilaktyki próchnicy i prawidłowej higieny jamy ustnej. We wrześniu ub. roku do placówek trafiły specjalne pakiety edukacyjne, na podstawie których nauczyciele przeprowadzili cykl wyjątkowych lekcji. Oprócz materiałów dydaktycznych każdy z uczniów otrzymał też zestaw pielęgnacyjny składający się ze szczoteczki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia Orbit®.

Podczas 7. edycji organizatorzy po raz pierwszy zorganizowali konkurs plastyczny, który polegał na przygotowaniu dowolną techniką plakatu promującego program i jego przesłanie.

– Chcieliśmy jeszcze mocniej zaangażować uczestników programu w edukację poprzez wspólną zabawę. Wszystko po to, aby w atrakcyjny sposób uczyć, jak  prawidłowo dbać o zdrowe i czyste zęby – mówi Beata Rożek, Dyrektor ds. korporacyjnych w Mars Polska. 

– Byliśmy pozytywnie zaskoczeni różnorodnością nadesłanych plakatów. Po długich obradach Jury zdecydowało się przyznać wyróżnienie  Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Zakrzewie. Uczniowie w wyjątkowy sposób przedstawili na plakacie najważniejsze elementy programu „Dziel się Uśmiechem”.

Nagrodą dla wyróżnionej szkoły była podstawka mobilna, która zmienia każdą białą tablicę magnetyczną w tablicę interaktywną. Dzieci biorące udział w programie otrzymają również zestawy bezcukrowych gum do żucia Orbit®. Żucie bezcukrowej gumy przez 10 minut po posiłku jest jednym z 4 kroków do zdrowych i czystych zębów, obok szczotkowania zębów 2 razy dziennie, regularnych wizyt u stomatologa co najmniej raz na pół roku, oraz korzystania z dodatkowych akcesoriów, takich jak płyn do płukania jamy ustnej czy nić dentystyczna.

Dodatkowe wyróżnienia w konkursie otrzymały szkoły z województw podlaskiego i śląskiego. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy