Konkurs „Mein Adventskalender” w Iwaszkiewiczu

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto:   Konkurs „Mein Adventskalender” w Iwaszkiewiczu Edukacja sochaczew
+1

13 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie i wykonało niepowtarzalnie, przepiękne, niesamowicie pracochłonne kalendarze adwentowe. Konkurs miał na celu poznanie tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia w Niemczech, okazanie szacunku dla kultury i tradycji innego narodu oraz rozwijanie kreatywności u uczniów. Dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarze i odliczają dni do świąt. Kalendarz z okienkami lub przegródkami zawiera niespodzianki. Każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno okienko. Kalendarz umila dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W ramach konkursu uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza samodzielnie, według własnego pomysłu wykonali kalendarze adwentowe.

A oto zwycięzcy konkursu:
1. Karolina Grabarczyk kl I technikum
2. Kinga Krupińska kl. II technikum
3. Wiktoria Stępień kl. III technikum

Zwycięzcom gratulujemy wygranej – pomysłowości, staranności i pracowitości przy wykonaniu takich cudów, jakie widać na zdjęciach i dziękujemy za zaangażowanie. Wszystkie zasługują na oglądanie, dlatego zachęcam pracowników szkoły oraz uczniów do podziwiania prac plastycznych i odliczania dni do Bożego Narodzenia. 

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród: Ambasadzie Niemiec, Ambasadzie Austrii, Instytutowi Austriackiemu w Warszawie. Wszystkie prace zostały nagrodzone upominkiem przez Panią Dyrektor Hannę Bonecką oraz oceną celującą z języka niemieckiego.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy