Konkurs na 100 lecie Odzyskania Niepodległości

Zdjęcia i foto: Konkurs na 100 lecie Odzyskania Niepodległości Historia i tradycja sochaczew

Przypadająca w roku bieżącym setna rocznica odzyskania niepodległości jest obchodzona uroczyście w całym kraju. Również na Ziemi Iłowskiej realizowane są liczne przedsięwzięcia edukacyjne, kulturalne, patriotyczne nawiązujące do tej chlubnej karty w naszych dziejach. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej włączyło się również w upamiętnienie historii minionego wieku i ma w planach na rok bieżący szereg działań skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Jednym z nich jest ogłoszony przed kilkoma dniami konkurs plastyczny o nazwie „Biało–Czerwona: 100 Lecie Odzyskania Niepodległości”.

Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wizerunku Polski, jak również rozwijanie kreatywności, wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski  w przestrzeni czasowej 1918 – 2018. Inspiracją dla uczestników konkursu jest oczywiście setna rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorzy pragną, aby ta ważna rocznica była okazją do wspólnego, radosnego świętowania oraz odkrywania pięknych miejsc związanych z historią Polski, jak również postaci i wydarzeń, będących naszą dumą i chlubą. Sugerowana tematyka prac plastycznych zawarta jest w wierszach stanowiących załącznik do Regulaminu Konkursu. Prace można nadsyłać z całego powiatu sochaczewskiego do dnia 31 maja bieżącego roku. Szczegółowe informacje wraz z Regulaminem dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej: www.ilow.org

Koordynatorem konkursu jest członek Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej Wanda Dragan. Patronat Honorowy nad Konkursem objął Pan Maciej Małecki – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Wanda Dragan

 0
Oceń
(0 głosów)

 Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy