I Ty możesz zostać Kompozytorem! Konkurs na miejski hejnał.

/ 10 komentarzy
Zdjęcia i foto: I Ty możesz zostać Kompozytorem! Konkurs na miejski hejnał. Wiadomości z UM sochaczew

Jak informuje Urząd Miasta, Burmistrz ogłosił otwarty konkurs na miejski hejnał. Każdy mieszkaniec może spróbować swoich sił i zgłosić swoją kompozycję.
Wymogi dotyczące utworu:
"Kompozycja powinna nawiązywać do specyfiki, tradycji i kultury miasta, utwór musi być kompozycją własną, składającą się przynajmniej z 8 taktów, nie krótszą niż 20 sekund i nie dłuższą niż 60 sekund (przy zachowaniu ogólnych zasad frazowania linii melodycznej). Kompozycja powinna stanowić jednogłosowy zapis nutowy z oznaczeniem metrum, tonacji, tempa i sposobów interpretacji oraz powinna powstać w dwóch wersjach: na trąbkę solo oraz organy solo. Do hejnału na trąbkę solo i organy solo dopuszcza się dołączenie jego aranżacji na zespół dęty (2 trąbki, waltornia, puzon, tuba) lub kwartet smyczkowy."
Burmistrz miasta powoła komisję konkursową, która oceniać będzie kompozycję według podanych kryteriów:- spełnienie wymogów regulaminu,- oryginalność, - estetyka oraz walory użytkowe projektu.

Zgłoszenia powinny być przesłane w kopercie opisanej „KONKURS – HEJNAŁ”, zawierającej kartę uczestnictwa, zapis nutowy oraz nagranie na nośniku cyfrowym (dopuszcza się nagranie utworu  na samplach komputerowych).

Prace konkursowe należy składać w  Urzędzie Miasta przy ul. 1 Maja 16, do 5 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w ciągu 30 dni od końcowej daty składania prac.


A teraz najważniejsza część- NAGRODA!

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł (brutto). Urząd Miejski nabędzie prawa autorskie do zwycięskiego hejnału w zakresie wykorzystania kompozycji do nagrywania, wydawania, wykonywania, wypożyczania oraz przetwarzania.

Zatem trąbki w dłoń i do dzieła!

Powodzenia!

 1
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

NovJanNovJan
+1

rozumiem ze juz w tej sochaczewskiej krainie miodem i mlekiem płynącej gdzie wszyscy mieszkańcy zaznają szcześcia, obfitości i dostatku jedyne co zostało do zrobienia to hejnał miasta , BRAWO!

i ten miejski pomysł chyba najlepiej podsumowuje 8 lat rzadów , rubasznie i z rozmachem ale  z muzyką w tle:).

(2018-02-15 10:26)
kacperskyykacperskyy
+1

hejanł to chyba jakaś tradycja nie? jak go nie było to po co na siłę go wymyślać? co ma odzwierciedlać? chwała bohaterom czy to ze jesteśmy zagłębiem disco polo to moze jakies majteczki w kropeczki? takie dorabianie sobie historii na swoją własną wizje.

to po pierwsze a po drugie co to ma na celu? jeden hejnał juz napier.... z dzwonicy w miescie o 6,00 rano

nie ma kasy na drogi, scieki i woda najdrozsze w promieniu 100km.. stwórzmy hejnał :)

(2018-02-15 10:34)
edek2edek2
+1

Ja bym proponował coś na trąbce, jakoś tak to szło:

łubu dubu, łubu dubu

niechaj żyje prezes naszego...

(2018-02-16 09:28)
dragon36dragon36
0

a ja jestem za ,powinien byc hejnał ,aż dziwne że dopiero teraz .

(2018-02-16 11:10)
kacperskyykacperskyy
+1

dragon 

w jakim celu? do czego bylby uzywany? przy jakich okazajch?

kiedy wogole sie gra hejnaly miejskie? ile miast je ma? zyrek? lowicz? grodzisk? warszawa? teresin? blonie? skierniewice?

co to ma na celu? jakie beda z tego korzysci np wizerunkowe? w czym nam to pomoze? rozumiem krakow bez hejnalu ale kur.. sochaczew z.. ??? what the fak? :)

(2018-02-16 11:15)
MitutoyoMitutoyo
0

Wysypałbyś im drogę do domu złotem to by narzekali że krzywo, albo że po co bo ukradną.:) 

Nic Im nie pasuje.

(2018-02-16 12:07)
kacperskyykacperskyy
0

nie nic nie pasuje tyle ten hejnał wniesie tyle do naszej lokalnej kultury co banery:
 "S CHACZEW" jesteś w centrum :)

marnuja prąd na takie badziewie zamiast zrobić cos na prawde pozytecznego. powiem wam ze od czasu prowokacji zorganizowanej przez p szostaka to przestałem szanowac w najmniejszym stopniu urzad promocji.. a takie kwiatki jak ten i banery i cala reszta utwierdzaja mnie tylko w tym.

(2018-02-16 14:33)
SuyckoSuycko
0

www.bananagiveaway.com

(2018-02-16 16:43)
NovJanNovJan
+1

wydaje mi sie ze aktualna władza przygotowuje sobie ciepłe posadki na wypadek przegranych jesiennych wyborów.

przecież ten hejnał bedzie grany przy okazji wszystkich mozliwych otwarć wszystkiego co sie rusza w mieście a jak wiadomo jeden z v-ce ma kwalifikacje do tego, wiec już jeden z rządących miastem potencjalną fuchę ma. :)

(2018-02-16 18:44)
kacperskyykacperskyy
-1

Nov Jan

faktycznie zapomnielismy o calej infrastrukturze!

hejnał hejnałem ale etat trębacza, zaplecze techniczne czyli etat mechanika trąbki do tego przeciez magazynier bo skladować instrument gdzies trzeba, do tego ochroniaz ktos pilnować musi zeby nie ukradli, planista wyzaczajacy grafik dla trebacza, PR-owiec ktos musi dbac o wizerunek trębacza, pewnie ze 3 urzedasów ktorzy beda musieli ogarnąc to od strony dokumentów i rozliczeń. kierowca ktory bedzie dowoził trebacza, a jak kierowca to i samochód wiec całe zaplecze techniczno-serwisowe..

ludzie... cała ta pisowska rada miejska sie załapie :)

co sie dziwic? PIS tak mial walczyc z rozdmuchaną biurokracją a jak wiemy zaje* wiecej nowych fuch niz PO, SLD razem wzięci.

(2018-02-19 07:54)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy