Konkurs „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Konkurs „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” Edukacja sochaczew

Konkurs „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

    W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sochaczewie odbyła się VII edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Pomysłodawcą tego wydarzenia i organizatorem od początku jest Daniel Janiak. Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta i burmistrz Piotr Osiecki. Warto w tym miejscu również wspomnieć, że Festiwal po raz pierwszy został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Eliminacje do konkursu odbyły się 29 lutego w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie. Zgłoszonych było 230 uczestników. To rekordowa ilość i największa w dotychczasowym przebiegu konkursu. Finał z wręczeniem nagród laureatom odbył się dzień później, 1 marca i miał imponujący przebieg.  Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach ­ klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły średnie i dorośli. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, potwierdzający udział w festiwalu, a laureaci dodatkowo wartościowe nagrody rzeczowe.

     W konkursie brała udział przedstawicielka naszej szkoły Maria Ciura, uczennica klasy II. Marysia zaprezentowała patriotyczny utwór pt. „ Dziś idę walczyć, mamo”. Autorem tekstu piosenki jest Józef Szczepański, Powstaniec Warszawski, żołnierz harcerskiego batalionu Parasol. Autorką muzyki jest Małgorzata Godlewska. Marysia zajęła III miejsce w kategorii klas I-III. Otrzymała podziękowanie za udział w konkursie, dyplom za zajęcie III miejsca oraz nagrodę rzeczową.

     Gratulujemy  Marysi Ciura zwycięstwa i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie . Życzymy jej dalszych sukcesów !!!

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy