Konkurs o Paderewskim rozstrzygnięty

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Konkurs o Paderewskim rozstrzygnięty Konkursy, plebiscyty sochaczew
+2

We wtorek 23 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ignacy Jan Paderewski (1860 – 1941) – jego życie i twórczość w 100 – lecie odzyskania niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha”. Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych, szóstych, siódmych, ósmych szkół podstawowych i gimnazjów położonych na terenie Sochaczewa oraz powiatu sochaczewskiego. Miał on na celu propagować oraz przybliżać uczniom dokonania polityczne i artystyczne Ignacego Jana Paderewskiego – wybitnego polskiego pianisty, kompozytora, działacza niepodległościowego, męża stanu i polityka. Partnerem Konkursu była Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie. Gościem specjalnym naszego wydarzenia był Ryszard Kania, wiceprezes Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Poczęstunek dla wszystkich uczestników i gości ufundowała Karczma Brochowska „Nutka”.

Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z 9 szkół powiatu sochaczewskiego. Należy podkreślić, że w konkursie nie było przegranych, gdyż bez względu na wynik każdy mógł liczyć na upominki. W ramach konkursu uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami mogli wziąć udział w zwiedzaniu Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Brochowie.

Komisja Konkursowa w składzie:

Marta Przygoda-Stelmach - Stowarzyszenie "Konfraternia św. Rocha"

Ksiądz Paweł Olszewski - proboszcz parafii Brochów

Ryszard Kania - Towarzystwo im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Katarzyna Kapałka-Fergin - dyrektor Szkoły Podstawowej w Brochowie

Zbigniew Tempczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Śladowie,

na podstawie sprawdzonych prac przyznała następujące miejsca, za które zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz książki i upominki od naszych darczyńców:

I miejsce: Kornelia Grzesiak (Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie)

II miejsce: Hanna Garbacz (Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie)

III miejsce: Nina Garbacz (Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie)

IV miejsce: Zofia Garbacz (Szkoła Podstawowa nr 6  Sochaczewie)

V miejsce: Katarzyna Orzeszek (Szkoła Podstawowa w Kapturach)

VI miejsce: Emilia Pakuła (Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie)

VII miejsce: Tatiana Krajza (Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie)

VIII miejsce: Aleksandra Jaworska (Szkoła Podstawowa w Mokasie)

IX miejsce: Daniel Błaszczyk (Szkoła Podstawowa w Śladowie)

X miejsce: Maksymilian Zielak (Szkoła Podstawowa w Kapturach).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom, zaś nauczycielom – opiekunom pragniemy podziękować za opiekę merytoryczną. Szczególne podziękowania należą się również naszym partnerom oraz darczyńcom, bez których organizacja konkursu nie byłaby możliwa: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, Ośrodek Dokumentacji Muzyki Polskiej XIX i XX Wieku im. I. J. Paderewskiego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Honorowy patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Dodatkowo, patronat nad Konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Wójt i Urząd Gminy Brochów. Wsparcia rzeczowego w postaci upominków dla uczestników udzielił nam Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz firma HELIO S.A.

Patronat medialny nad konkursem objęły tygodnik „Echo Powiatu”, Radio Sochaczew i portale internetowe e-Sochaczew.pl oraz tusochaczew.pl.

Dziękujemy i zapraszamy już za rok do Brochowa na kolejną edycję konkursu.

"Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości"

Fot. M. Przygoda-Stelmach, Z. Tempczyk

Więcej zdjęć w naszej galerii. Zapraszamy!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy