Konkurs rozstrzygny Ośmiu Wspaniałych

/ 22 zdjęć
+17

Wolontariusze, ich rodziny i przyjaciele, a także samorządowcy z terenu całego powiatu sochaczewskiego spotkali się wczoraj na uroczystej gali wieńczącej tegoroczną edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs odbył się już po raz szósty. Podczas finału plebiscytu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl - patrona medialnego wydarzenia oraz fundatora nagród dla najaktywniejszych wolontariuszy ze szkół podstawowych.Organizację konkursu zainicjowały opiekunki wolontariatu z Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Ziemowita, a obecnie Zespołu Szkół w Erminowie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, Gimnazjum Nr 1 oraz Gimnazjum Nr 2. W ciągu kilku lat organizacji plebiscytu zdążył on już na dobre wpisać się w kalendarz wydarzeń mających na celu promocję aktywności społecznej wśród młodych mieszkańców Sochaczewa i całego powiatu. Za jego organizację, co roku, odpowiada Lokalny Komitet Organizacyjny w składzie: Małgorzata Adamczyk, Alicja Flis, Małgorzata Grabarek, Barbara Iwanek oraz Monika Radwańska-Komosa.

Spotkanie komisji konkursowej z wolontariuszami w ramach tegorocznej edycji odbyło się 22 marca. Przypomnijmy, iż nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: zgłoszenia grupowe oraz indywidualne.
W tej pierwszej kategorii komisja postanowiła nagrodzić dwie grupy:
- wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, działających pod opieką pani Doroty Targowskiej. Nagrodę dla tej grupy ufundowała pani Edyta Cechniak.
- a także grupę uczniów z Gimnazjum w Teresinie, która pracuje pod kierunkiem pana Piotra Szlachetko. Nagrodę dla grupy ufundował pan Paweł Wilczek, przedstawiciel firmy Nissan.

W kategorii zgłoszeń indywidualnych, tzw. ósemeczek, czyli wolontariuszy ze szkół podstawowych, komisja nagrodziła:
- Martynę Kowalczyk - uczennica 5. klasy szkoły podstawowej w Teresinie, od roku działa w wolontariacie. Mimo wielu innych zainteresowań i pasji znajduje czas na pomaganie potrzebującym ludziom i zwierzętom.
- Maję Kisiołek, Kingę Owczarek, Agatę Winnicką – to uczennice 6. klasy Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, harcerki. Mimo młodego wieku od 5 już lat związana z wolontariatem. Biorą udział w wielu akcjach charytatywnych, ponadto współpracują z Domem Pomocy Społecznej, z „Caritasem” oraz Żoliborskim Stowarzyszeniem Dom – Rodzina – Człowiek.

Nagrody dla dziewcząt ufundowało Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl, reprezentowane na gali przez dyrektora biura Stowarzyszenia – Łukasza Popowskiego. Dodajmy, iż Stowarzyszenie już po raz trzeci objęło patronat nad tym konkursem, czyniąc starania na rzecz promocji aktywności społecznej wśród mieszkańców. Dodatkowo w tym celu, w ramach portalu e-Sochaczew.pl, powstała Lokalna Baza Wolontariuszy, która stanowi miejsce integracji wolontariuszy oraz instytucji i osób prywatnych korzystających na co dzień z ich pomocy. Szczegóły znajdą Państwo pod adresem:
kliknij tu->wolontariat.esochaczew.pl<- kliknij tu

Wśród tegorocznych nagrodzonych, w ramach kategorii Ósemki, znalazła się także młodzież. W tym roku komisja postanowiła wyróżnić trójkę wolontariuszy:
- Aleksandrę Bilską – jest uczennicą 4 klasy w ZSCKP w Sochaczewie. Od 7 lat związana z wolontariatem. Swoją pasję realizuje podczas pracy ze zwierzętami w fundacji Nero. Prowadzi także działalność profilaktyczną – uczy innych jak opiekować się i wychowywać zwierzęta.
- Annę Frencel i Justynę Frencel - uczennice 2. klasy technikum w ZSCKP w Sochaczewie. Od 4 lat pracują w wolontariacie. Zaczynały w GOPS w Nowej Suchej. Pomagają dzieciom i osobom starszym. W działania wolontariacie włączyły inne osoby – rodziców, kolegów i koleżanki.
Nagrody dla wyróżnionych wolontariuszy wręczyła fundator pani Edyta Cechniak.

Kluczowym punktem programu była jednak prezentacja głównych laureatów VI Sochaczewskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”. Oto oni:


- Marzena Chłystek – to uczennica 1. klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Erminowie – od 4 lat związana z wolontariatem – pomaga zarówno młodszym kolegom i koleżankom, jak i zwierzętom
- Kinga Orlińska i Justyna Duplicka – uczennice 1. klasy Gimnazjum w Młodzieszynie – od 7 lat pracują w wolontariacie - zaczynała pomagać innym jako zuchy 66 DH Knieje; angażują się w działalność charytatywną, brały udział w wielu akcjach o zasięgu szkolnym, gminnym i ogólnopolskim. Dziewczęta odwiedzają również pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Młodzieszynie.
- Andżelika Jaworska – jest uczennicą 2. klasy LO w ZSCKP w Sochaczewie. Już 5 lat pracuje w wolontariacie. Zaczynała od opieki nad starszą panią, organizacji przedstawień dla przedszkolaków. Obecnie angażuje się i sama organizuje wiele akcji charytatywnych. Szczególnie bliskie są jej sprawy osób niepełnosprawnych. Na terenie szkoły przygotowała wystawę prac plastycznych, na której swoje prace przedstawili Michał i Klaudiusz – dwaj niepełnosprawni artyści. Od roku opiekuje się niepełnosprawnym kolegą.
- Renata Leszczyńska – uczennica II klasy gimnazjum przy ZS w Erminowie – w wolontariacie działa od 2 lat , ale już w czwartej klasie szkole podstawowej interesowała się sprawami koleżanek i chętnie im pomagała w różnych sytuacjach, teraz też nie pozostaje obojętna na los innych ludzi, pracę wolontariusza przedkłada na sprawy domowe i realizuje się w pomocy potrzebującym sąsiadom.
- Monika Piskorek i Katarzyna Rydel – to uczennice 2. klasy Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie – od 2 lat pracują w wolontariacie POIK – u w Sochaczewie - opiekują się czwórką dzieci, uczęszczają również do Miejskiego Przedszkola nr 3, gdzie spędzają czas z maluchami, na pomoc dziewczyn zawsze mogą liczyć najbliżsi.
- Patrycja Trzos – uczennica 2. klasy Gimnazjum w Teresinie – harcerka, zawodniczka UKS Filipides, czas na naukę i treningi godzi z pracą na rzecz innych. Pomaga nie tylko potrzebującym ludziom, ale także zwierzętom. Z wolontariatem związana od 3 lat.
Nagrody w tej kategorii ufundowali wójtowie gmin: Brochów, Iłów, Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew, Teresin oraz burmistrz gminy Miasto Sochaczew. Kolejna nagroda została ufundowana przez burmistrza miasta Sochaczew Piotra Osieckiego. Nagrodę w jego imieniu wręczył zastępca burmistrza Marek Fergiński.

Dodajmy, iż decyzją jury Angelika Jaworska będzie reprezentować nasz powiat podczas eliminacji Ogólnopolskich Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”, które odbędą się w Białymstoku.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszą reprezentantkę!

Foto: Małgorzata Kazur

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy