Konkurs: Szopka Bożonarodzeniowa z historią w tle

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Konkurs: Szopka Bożonarodzeniowa z historią w tle Sztuki plastyczne sochaczew


Szopka Bożonarodzeniowa z historią w tle – taki jest temat tegorocznej edycji naszego już dobrze znanego konkursu świątecznego. Chcemy, aby w tym roku Waszym interpretacjom betlejemskiego cudu towarzyszyły motywy, symbole, tła czy kostiumy z dziejów Polski lub świata. Możecie nawet do czasów prehistorycznych – liczymy na Waszą kreatywność. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci, dorosłych i całe rodziny.

 

REGULAMIN KONKURSU

TEMAT: Szopka Bożonarodzeniowa z historią w tle

ORGANIZATOR KONKURSU: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, Pl. Kościuszki 12, 96-500 Sochaczew, tel. (46) 862 33 09.

CEL: propagowanie tradycji szopkarstwa polskiego i kultywowanie obrzędowości świąt Bożego Narodzenia.

TECHNIKA: Maksymalne gabaryty szopki nie powinny przekraczać 50 x 70 cm podstawy. Formy plastyczne, materiały i technikę prac pozostawiamy dowolną. Zachęcamy do wykorzystania efektów świetlnych i dźwiękowych

WARUNKI UCZESTNICTWA: Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: dorosłych, młodzież i dzieci. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych i 3 grupach: prace indywidualne, prace zespołowe (do 3 osób), prace rodzinne.

Każdą praca powinna tytuł lub krótki opis. Szopka musi być opisana pismem drukowanym w/g wzoru: imię i nazwisko, wiek, adres szkoły (telefon, klasa, imię i nazwisko nauczyciela – instruktora) lub adres prywatny z telefonem. Wymieniony opis naklejamy w widocznym miejscu.

TERMINY: Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 w Muzeum. Prace należy zgłaszać do 4 grudnia br. do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, Pl. Kościuszki 12.

Nagrodzone prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej, czynnej od 12 grudnia br. do końca stycznia 2016 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

ZAPRASZAMY!

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (2)

  metasekwojametasekwoja
  0
  A czy może być bez historii w tle?Tak po prostu z małym Panem Jezusikiem? Taka szopka będzie nieważna? (2015-11-20 20:51)
  robroyrobroy
  0
  Papież Franciszek prosi o odejście od tych komercyjnych obchodów,cytat:
  – Nadchodzą Święta. A z nimi choinki, światełka, przyjęcia i szopki... Ale to wszystko to farsa! Bo świat szykuje się do wojny. Świat nie wybrał pokojowej drogi – powiedział papież Franciszek w czwartkowym przemówieniu (2015-11-21 13:22)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy