Konkurs Tanie danie w Iwaszkiewiczu

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Konkurs Tanie danie w Iwaszkiewiczu Edukacja sochaczew
+6

                 Tradycją Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie są szkolne konkursy kulinarne. Tym razem młodzi pasjonaci sztuki gotowania otrzymali zadanie przygotowania, zgodnie z tytułem konkursu „Tanie danie”, dania głównego, którego koszt mieściłby się w kwocie 10 złotych za porcję.
Zgodnie z zapisami regulaminu konkursu jego uczestnicy obok receptury musieli sporządzić kosztorys potrawy oraz okazać się paragonami zakupu surowców.

Konkurs tradycyjnie był skierowany do uczniów klas gastronomicznych technikum i szkoły zawodowej.

Młodzi kucharze jak zwykle wykazali się kreatywnością, umiejętnościami zawodowymi oraz przestrzeganiem zasad fair play. Zdrowa rywalizacja zaowocowała ciekawymi i smacznymi daniami. W trakcie konkursu uczestnikom towarzyszyli jurorzy techniczni a gotowe dania konkursowe oceniali jurorzy degustacyjni. Po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki:

I miejsce: Daniel Lesiewicz i Mateusz Krucz z klasy I technikum  żywienia i usług gastronomicznych za danie Nadziewana pierś w stylu śródziemnomorskim,

II miejsce: Mateusz Traczyk i Eryk Jarota z klasy II
technikum  żywienia i usług gastronomicznych za danie Roladka schabowa w sosie pomidorowym z kaszą gryczaną i puree jabłkowym,

III miejsce: Natalia Ciemniewska i Jarosław Maślanka z klasy II ZSZ KUCHARZ za danie Schab w pomarańczach z glazurowaną marchewką i kaszą gryczaną.


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz karnety na basen MOSiR i siłownię Cross-Park Full Body Workout w Sochaczewie. Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy.
Organizatorami konkursu i fundatorami nagród książkowych były nauczycielki przedmiotów gastronomicznych Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza.
Mamy nadzieję na duże zainteresowanie następnym konkursem kulinarnym i już teraz zapraszamy do udziału w nim. Informacje tradycyjnie na http://iwaszkiewicz.edu.pl/ i https://www.facebook.com/ZSIwaszkiewicz/


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy