Konstytucja 3 Maja oczami sochaczewskich dzieci

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Konstytucja 3 Maja oczami sochaczewskich dzieci Historia i tradycja sochaczew
+8

Dzisiaj z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbyły się zajęcia dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. 


Dziś na dzieci w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą czekało mnóstwo atrakcji. 

Początek zajęć rozpoczęły krótkie, siedmiominutowe filmy animowane, opowiadające historię Polski. Było to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych. Długość filmów nie była dla nich męcząca i oglądali je z zainteresowaniem.


Następnie wszyscy udali się na spacer po Muzeum. Wspólnie oglądali wystawę ,,Pole Bitwy 1939-1945". Kustosz Jakub Wojewoda z chęcią opowiadał dzieciom o historii oraz przeznaczeniu oglądanych przedmiotów muzealnych.


Po spacerze na dzieci czekał ,,twórczy pokój". Tam mogły rysować, wyklejać, lepić z plasteliny oraz ciastoliny piękne patriotyczne flagi, żołnierzy, ale również malutkie misie czy żyrafy. 

W międzyczasie ponownie zostały wyświetlone krótkie filmy animowane z cyklu ,,Historia Polski dla dzieci" po to, aby mogły je obejrzeć maluchy, które nie zdążyły ich zobaczyć za pierwszym razem.


Zajęcia w takiej formie w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą były zorganizowane po raz pierwszy. Cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, ale także ich opiekunów, którzy chętnie pomagali im przy tworzeniu patriotycznych prac. Był to doskonały sposób, aby zachęcić najmłodszych do poznawania polskiej historii, jednocześnie gwarantując im świetną zabawę. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy