Zaloguj się do konta

Kontrola drogowa zakończona pościgiem

Redakcja
2019-03-08
Narkotyki, alkohol


Dzisiaj 8 marca na drodze krajowej nr 50 jeden z kierowców nie zatrzymując się do kontroli stworzył ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego.


Policjanci przeprowadzający dzisiejszą kontrolę drogową na drodze nr 50 zmuszeni byli do pościgu za jednym z mężczyzn, który nie mając najmniejszej ochoty się zatrzymać rzucił się do ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. 


Kierowca Fiata jadąc, łamał wszystkie możliwe przepisy drogowe. Wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, przejeżdżał przez przejścia dla pieszych bez zmniejszenia prędkości, wjechał na przejazd kolejowy tuż przed pociągiem niszcząc szlaban. 


Po dojechaniu na ul. 15 sierpnia w Sochaczewie zatrzymał auto, wysiadł i zaczął uciekać na pieszo. W tym momencie pościg dobiegł końca i mężczyzna został zatrzymany. Na miejscu również zjawiło się policyjne wsparcie. Okazało się, że przyczyną ucieczki było posiadanie przez kierowcę narkotyków, oraz brak uprawnień do prowadzenia pojazdu. 


,,W dalszym ciągu są wykonywane czynności policyjne w tej sprawie. Przypominam również, że od czerwca 2017 roku zmieniły się przepisy i teraz kierujący, który zmusi policję do pościgu i nie zatrzyma się do kontroli, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia oraz Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat." - mł. asp. Agnieszka Dzik 


Podczas tego 20 minutowego pościgu kilkakrotnie miały miejsce sytuacje skrajnie niebezpieczne, zagrażające zdrowiu i życiu innych ludzi. Na szczęście nikomu się nic nie stało, a mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed Sądem.

(źródło KPP w Sochaczewie)

M.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc