Kontrolowali sochaczewskich wędkarzy

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kontrolowali sochaczewskich wędkarzy Komunikaty sochaczew

W miniony weekend funkcjonariusze wspólnie ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej kontrolowali osoby wędkujące na akwenach wodnych na terenie miasta i gminy Sochaczew.

 

W sobotę sochaczewscy wędkarze mogli spotkać niecodzienny patrol. Wspólnie służbę pełnili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej PZW okręg Sochaczew. Strażnicy sprawdzali przede wszystkim posiadanie przy sobie przez wędkujących karty wędkarskiej oraz aktualnych zezwoleń do połowu ryb. Sprawdzali również wymiary ochronne, limity ilościowe i wagowe złowionych ryb, a także prawidłowość przetrzymywania ryb. W większości przypadków nie było zastrzeżeń co do wędkarzy. 

Wylegitymowano tego dnia 11 osób, które łowiły ryby na sochaczewskich akwenach. Policjanci ukarali 2 osoby mandatami karnymi za brak zezwolenia na połów ryb. Była to już kolejna taka kontrola i na pewno nie ostatnia. Kontrole mają na celu także poprawę bezpieczeństwa na akwenach wodnych. Przypominamy, że według obowiązujących przepisów łowienie ryb na akwenach PZW, w tym rzekach bez karty wędkarskiej oraz bez zezwolenia podlega karze grzywny w wysokości od 200 do 1000 złotych.

Spotkanie z wędkarzami było również okazją do rozmowy z nimi, na temat bezpieczeństwa nad wodą, dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą o danym akwenie z osobami, które w miejscach nie wyznaczonych do tego noszą się z zamiarem kąpieli.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

mariuszbmariuszb
+1

Mam podstawowe pytanie , a zarazem prośbę ?

Ukarani wędkarze mandatami za brak wymaganego zezwolenia na połów ryb wędkowali na rzece Bzurze czy też na Naszym zalewie Boryszew. Jest to bardzo ważne. Czy ktoś  może mi na to odpowiedzieć. Czekam na odpowiedź.

(2017-08-16 11:05)
NastroNastro
+1

@mariuszb 

Proszę rozwiń temat, bo z tego co kiedyć wyjaśniałeś, to na Zalewie w Boryszewie (całym czy jego części ?) nie trzeba posiadać zezwoleń. Czy tak? 

A sprawę mandatów trzeba wyjaśnić. 

Połamania i taaaaaaaaaaaaaaakiej sztuki życzę.

(2017-08-16 21:12)
mariuszbmariuszb
0

Jutro mam otrzymać informację z policji na którym akwenie lub na rzece nałożono mandaty.A co do zalewu Boryszew to mimo ,że PZW podpisało umowę dzierżawy to nie spełnia ona warunków prawnych zezwalajacych ( nie przenosi ona praw własności na PZW)na pobieranie opłaty za wędkowanie na tym akwenie. c.d.n.

(2017-08-16 22:14)
mariuszbmariuszb
0

Dziś rano otrzymałem informację z KPP Sochaczew ,że mandaty karne zostały nałożone na wędkarzy łowiących bez odpowiedniego zezwolenia na rzece Bzurze.

(2017-08-17 21:43)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy