Zaloguj się do konta

Korki w Sochaczewie - długa droga do domu

dominika myszkowska (dominika36)
2019-09-19
Sprawy urzędowo-administracyjne
Mieszkańcy Sochaczewa, którzy związani są z miastem od kilkunastu lat dobrze znają sytuację. Mało ulic, dużo samochodów. 


Od kilku lat sukcesywnie zwiększa się liczba aut na naszych ulicach. Choćby mały, choćby stary, byle jechał. I tak Sochaczew w godzinach dojazdo-rozjazdów pracowniczych i szkolnych zatrzymuje się, wysysając ostanie krople spokoju i cierpliwości. Zasłyszałam pewną niedogodność z jaką pewien mieszkaniec zmaga się w związku z poranno-popłudniowymi ekscesami drogowymi. Ponieważ nie nadaje się on całkowicie do publikacji, nieco tylko przybliżam jego treść. 


Sochaczew miał stać się miastem, które ów rozmówca, zasilić miał z zadowoleniem i objawieniem spokoju, jaką małe miasto miało przynieść. I tak, rzeczywiście jest, pomijając momenty w których należy gdzieś, jakoś przybyć. Najgorzej jeśli wygodniej jest to zrobić z pomocą samochodu. Wówczas poziom frustracji wzrasta do niemierzalnych wartości. 


Poranne zakorkowanie miasta, które regularnie powtarza się w godzinach popołudniowych może być mało napawające radością. Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Piłsudskiego na której korek kończy się przy rondzie o znamienitej nazwie. Warszawska do 15 Sierpnia, a jeszcze zjazd do marketu przy ulicy Traugutta może tych z 15 Sierpnia nieco oddalić od celu. Poranny wyjazd z ulicy Pokoju i jazda Staszica - sama słodycz. Tu, w naszym mieście, kiedyś wszędzie było blisko. Teraz musisz poświęcić 30 minut na dojazd do wyznaczonego celu, zakładając, że tylko dwie "główne" ulice są do pokonania. 


Największy szał panuje przy szkołach. To co przeżywają "nierodzice" musi mieć fatalne skutki na psychice. Trening cierpliwości przechodzą również osoby korzystające z sochaczewskiego mostu. 


Cóż, tylko spokój nas uratuje. I wyjście z domu na godzinę przed 8 rano.  

Opinie (7)

zbigniew15

A były kiedyś plany nowej ulicy od dworca PKP do ronda w Chodakowie. Na planach się skończyło. Brak poparcia u wojewody ? [2019-09-19 15:38]

Mitutoyo

Droga do pracy JW https://www.youtube.com/watch?v=ZEYAW0nGmG0 :) [2019-09-20 02:58]

robroy

@mitutoyo ,mozna sobie poradzić? mozna [2019-09-20 18:01]

dragon36

korki korki,jak ma ich nie być jak w każdym domu po trzy samochody. [2019-09-21 13:34]

lokalny

Boryszew to od kilku lat jeden wielki korek, a konca nie widać. Sposób organizacji tych remontów, to jest kpina z mieszkańców. Chyba, że jest to właśnie ta polska narodowa myśl organizacyjna, ta spuścizna z której powinniśmy byc dumni. [2019-09-22 08:24]

robroy

@lokalny -remont 15 Sierpnia od liceum do obwodnicy zapowiadają na TRZY lata,prawie półtora kilometra drogi w TRZY lata [2019-09-22 09:15]

lokalny

Był kiedyś taki program Smiechu warte, to ten remont tam się właśnie kwalifikuje. [2019-09-22 13:18]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc