Koronawirus- czy mamy się czego obawiać po feriach?

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Koronawirus- czy mamy się czego obawiać po feriach? Zdrowie sochaczew

Liczba zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2 na całym świecie przekroczyła już 80 tysięcy przypadków. Obecnie wszystkie oczy zwrócone są na Włochy, gdzie w ciągu kilku dni liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do siedmiu, a zarażonych aż do 230. W związku z tym niektóre szkoły w Polsce zabraniają przychodzić na lekcje dzieciom, które były na feriach w Alpach.

Trudno przewidzieć, jak koronawirus SARS-CoV-2 będzie się rozprzestrzeniał i na jaką skalę, ale sytuacja wygląda dosyć niepokojąco. W związku z obecną sytuacją we Włoszech Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendacje dla osób, które wróciły lub zamierzają w najbliższym czasie wrócić z tego kraju. Firmy wstrzymują delegacje, a szkoły proszą rodziców dzieci które w czasie ferii przebywały w Azji lub we Włoszech o pozostanie w domach przez okres dwóch tygodni. Wprowadzane są również obowiązkowe pomiary temperatury, a wszelkiego rodzaju złe samopoczucie ucznia natychmiast jest  zgłaszane rodzicowi. Jak tłumaczą dyrektorzy szkół, to wszystko ma na celu zabezpieczenie przez ewentualnym rozprzestrzenianiem się wirusa pomiędzy dziećmi.


Wróciliście właśnie z Włoch i dopadł Was kaszel i katar? Co robić?

Jak informuje  Główny Inspektor Sanitarny:

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

- bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Jeśli nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).


Czy w sochaczewskich szkołach powinien być wprowadzony obowiązkowy pomiar temperatury wśród uczniów? A może dzieci mimo braku objawów powinny zostać w domach przez okres dwóch tygodni?źródło gis.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

SirWastedSirWasted
0
czy w szkołach przeprowadzono wywiad które z dzieci były w ferie we Włoszech, Chinach, Tajlandii, itp? wirus rozwija sie przez 2 tygdodnie, zainfekowane dziecko zaraża przez cały czas.... (2020-02-25 13:07)
Dorian GrayDorian Gray
0
??? (2020-02-25 21:23)
Ruch 11 ListopadaRuch 11 Listopada
0
Epidemia koronawirusa nadciąga. Rząd i sejmowe partie polityczne lekceważą problem –OŚWIADCZENIE Ruchu 11 Listopada:

W obliczu bierności rządu RP w reagowaniu na zagrożenie Polski epidemią koronawirusa, czego skandalicznymi przykładami są: organizowanie konferencji międzynarodowych z przedstawicielami Chin w RP oraz utrzymywanie regularnych połączeń na linii Pekin-Warszawa przez chińskie linie, Ruch 11 Listopada wzywa Polaków do oddolnego przygotowania się na nadchodzącą epidemię. W szczególności wzywamy Polaków do zgromadzenia odpowiedniej ilości leków, środków higieny, żywności, wody i opału. 

Należy też określić sposoby komunikowania się w ramach lokalnych grup solidarności sąsiedzkiej na wypadek, gdy poszczególne miejscowości zostaną objęte blokadą kwarantanny, co obecnie dzieje się we Włoszech.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania obecnego rządu oraz poprzednich, należy liczyć się z perspektywą pozostawienia obywateli RP samym sobie. Jeśli nie rozwiniemy lokalnych struktur pomocy sąsiedzkiej na najniższym szczeblu oraz nie zgromadzimy na własną rękę odpowiednich zapasów, skutki dla Narodu mogą być opłakane. Uważamy, że obecny czas to ostatni dzwonek na mądre przygotowania. Nie chodzi nam o wzbudzanie paniki, ale o to, by Polacy uświadomili sobie, że socjalistyczna mentalność ufania we wszystkim państwu i temu, że ono rozwiąże problemy i zaopiekuje się nami, może w najbliższych dniach być poddana bardzo surowemu testowi epidemii koronawirusa. Jeśli nie przygotujemy się dobrze zawczasu, za chwilę może być za późno na wdrożenie środków zaradczych. Partie okrągłostołowe zaprzątnięte walką o stołki i kampanią wyborczą nie powiedzą Polakom prawdy, dlatego Ruch 11 Listopada przyjmuje na siebie ten obowiązek wobec Narodu.

Ufamy, że nawet jak nadejdzie ciężki kryzys, to Polacy właściwie przygotowani i uleczeni z socjalistycznych, biurokratycznych zabobonów podniosą się, by zbudować państwo na zdrowych fundamentach Prawdy.

Tak nam dopomóż Bóg!W imieniu Ruchu 11 Listopada

Michał Fałek, prezes

pastor Paweł Chojecki, wiceprezes

mec. Andrzej Turczyn, wiceprezes (2020-02-25 21:29)
Dorian GrayDorian Gray
0
W liceum im. Chopina, dużo jest dzieci, które podróżują po świecie. Podobno od dziś Dyrekcja zabroniła im pojawiać się w szkole przez okres 2 tygodni, .... ale z innego rodzaju profilaktyką już jest gorzej, np. brak mydła w toaletach szkoły to sytuacja na dzisiejsze czasy niedopuszczalna (2020-02-25 21:33)
robroyrobroy
0
w TV,jakiś -Dworczyk- nie wiem kto to jest ( z min. zdrowia?) powiedział-mamy 200 (dwieście ) milionów na walkę z koronawirusem,i o to kuźwa chodzi,najpierw zbierali podejrzanych w szpitalu wojskowym we Wrocławiu,a potem to już-Bydgoszcz,Gdańsk, rozsiali po całym kraju ,a z tych 200 milionów 150 pójdzie na wynagrodzenia walczacych z masakrycznym zagrożeniem (łech,łech),nawet tych którzy nosa nie wyściubili ze swoich gabinetów-na zwykłą grypę umarło (przez ten okres paniki koronawirusem) pewnie ze 100 tys. chorych,na AIDS choruje 30 milionw ludzi ! -z zyczeniami zdrowia-Robroy (2020-02-26 16:42)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy