Koronwarius Sochaczew - odwołane wydarzenia, zamknięte szkoły i inne placówki

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto:  Koronwarius Sochaczew - odwołane wydarzenia, zamknięte szkoły i inne placówki Rekreacja sochaczew

W związku z zagrożeniem koronawirusem pojawia się coraz więcej komunikatów informujących o zamknięciach obiektów sportowych, placówek kultury, odwoływaniu zajęć i meczy sportowych. Na szczęście w Sochaczewie dotychczas nie odnotowano żadnych potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby COVID-19, jednak wprowadzane są wszelkie środki ostrożności. 


Zgodnie z decyzją rządu już od jutra zajęcia zostają w szkołach zawieszone. Szkoły będą sprawować opiekę nad dziećmi tylko w wyjątkowych przypadkach przez następne dwa dni. Oficjalnie placówki będą zamknięte od poniedziałku przez kolejne dwa tygodnie do dnia 25 marca włącznie. Decyzja dotyczy wszystkich placówek, zarówno tych publicznych, jaki i tych prywatnych.               


Od 12 marca do 25 marca na terenie Sochaczewa zamknięte będą również:

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

- Środowiskowy Dom Samopomocy,

- Dzienny Dom Pomocy Społecznej,

Do MOPS będzie można zadzwonić, gdyż wybrani pracownicy prowadzić będą dyżury telefoniczne. Jeśli chodzi o osoby korzystające z obiadów przygotowywanych przez kuchnię DDPS i dowożonych do jadłodajni przy kościele św. Wawrzyńca, to stołówka będzie zamknięta do odwołania. Podopieczni nie zjedzą posiłków na miejscu, a obiady dla nich będą wydawane „na wynos”, w naczyniach jednorazowych, przy wejściu do jadłodajni.

 

W związku z decyzją wojewody mazowieckiego, zawieszone są do odwołania imprezy artystyczne i rozrywkowe w kinach, muzeach i domach kultury. Dlatego też od 11 marca zamknięte są wszystkie obiekty Sochaczewskiego Centrum Kultury. Z kolei od 12 marca nieczynne będzie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Miejska Biblioteka Publiczna wraz z jej filiami. Tym samym odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez miasto Sochaczew, instytucje kultury i organizacje pozarządowe takie jak np. spotkania autorskie w bibliotece, koncert formacji „The Whoop Group”, koncerty w klubie Kontrast, wernisaże wystaw, Artystyczne Kramnice.


 

Od 12 do 25 marca zamknięte będą także wszystkie obiekty będące w zarządzaniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli:

- pływalnia, 

- hale sportowe, 

- boiska treningowe, 

- place zabaw.


Rozgrywki ligowe tj. piłki nożnej, rugby, tenisa stołowego mogą odbywać się na obiektach sportowych zgodnie z harmonogramem, lecz bez udziału publiczności.


Zmian musimy się również spodziewać w Urzędzie Miejskim. Od 12 marca obsługa klientów odbywać się będzie jedynie na parterze, w Biurze Obsługi Klienta. Dostępna będzie także kasa oraz Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego - zlokalizowane na parterze UM. Jeśli zajdzie pilna potrzeba rozmowy z pracownikiem wybranego wydziału, zostanie poproszony o zejście do klienta i udzielenie wyjaśnień.


 

źródło UM Sochaczew 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

szarmaszarma
0
Namawiam wszystkich do pójścia na msze do kościoła . Maczajcie dłonie i palce w wodzie święconej , a będziecie zdrowi Pan Was uchowa , Mochery nie poddawajcie się , przecież to jest Wasza szansa może ostatnia , pójścia jak najszybciej do waszego boga . Całujcie ręce ksiedza i broń boże ich nie myjcie bo Pan Bóg się obrazi . Czekamy na Was na mszach

  (2020-03-12 17:03)
marcpromarcpro
0
@szarma,

Nie wiem jaki związek ma Twój post z artykułem i co nam chciałeś w nim przekazać, ale .... (2020-03-12 19:12)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy