Korytarz życia a sochaczewscy kierowcy

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Korytarz życia a sochaczewscy kierowcy  Edukacja sochaczew

Korytarz ratunkowy to wiedza, która ratuje życie. Dosłownie. Często zdarza się, że nie wiemy jak zachować się na drodze. Kierowcy w Sochaczewie również miewają sytuacje w których nie wiedzą, jak reagować kiedy słyszymy dźwięk syreny pojazdu ratunkowego. 


Korytarz ratunkowy to miejsce, dzięki któremu pojazd ratunkowy może skrócić czas dojazdu do wypadku o około osiem minut. W Sochaczewie oraz całym powiecie mamy wąskie jezdnie, zatem utworzenie korytarza jest szczególnie ważne. Często bywa, że nie wiemy jak się zachować. Taka sytuacja zdarzyła się, między innymi, w dniu 10 sierpnia na trasie pomiędzy Sochaczewem a Teresinem. Nie jest to niestety odosobniony przypadek.


Jak prawidłowo wykonać korytarz ratunkowy?

Kierowca widząc tworzący się korek powinien od razu reagować zjeżdżając na bok pasa. Ważne, żeby nie zjeżdżać do osi jezdni. Przy drodze dwupasmowej kierowcy powinni pamiętać, iż z pasa lewego zjeżdżamy zawsze na lewo, pozostali na prawo. To proste zasady, które mogą uratować życie. 


Sochaczewianie z pewnością znają te zasady, pozostaje jedynie wdrażać je w życie. Widząc tworzący się przed nami korek reagujmy zanim usłyszymy dźwięk alarmowy pojazdów ratunkowych. Kilka ważnych chwil, które mogą stać się przyszłością drogiego człowieka. 


Foto: policja.pl; OSP KSRG Gliwice-Brzezinka. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

robroyrobroy
+1
to jest oczywista oczywistość,jeżdżę już parę ładnych la-żeby nie powiedzieć -dekad- i zawsze widziałem jak kierowcy reagują udostępniając miejsce samochodom ratunkowym na sygnale, nie potrzeba do tego specjalnych apeli i rozporządzeń,może za wyjątkiem debili którzy mają rozkręcone radio i szybciej ich -łubu dubu,łubu dubu usłyszę ,niż sygnał karetki,bo przymół ma w nosie to co się dzieje na drodze,dzisiaj też mało opon nie zdjąłem z kół wieżdżając na chodnik ,kiedy na Młynarskiej jechała kawalkada straży,pogotowia,no ale o tym po co takie siły i środki tam jechały, napiszą na portalu za tydzień (2019-08-10 14:24)
robroyrobroy
0
trochę z boku tematu ,ale ? znalezione w necie,czyli najpierw drzwi,potem klima a na końcu siadamy (2019-08-11 15:51)
robroyrobroy
0
i już wiem (post na czele wątku) kawalkada która mnie zepchnęła na chodnik-czy raczej ja ustąpiłem,jak kazdy kierujący utworzyliśmy korytarz życia w tym czasie) jechała do Mokasu palił się Lexus,i jak tu kupić takiego łatwopalnego samochodzika? (2019-08-12 17:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy