KOŚCIÓŁ XXI WIEKU EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: KOŚCIÓŁ XXI WIEKU EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA Kościół i religia sochaczew

Ekstremalna Droga Krzyżowa - Wyzwanie, Droga, Zmaganie, Spotkanie

Wychodząc na EDK nie wiesz, czy dojdziesz. Jeśli masz tę pewność, to wybrałeś złą trasę. Trzeba bowiem umieć oddać kontrolę, zaufać, otworzyć się na nieznane po to by spotkać się z Nim.

Wybierz więc długą trasę, której nie wiesz, czy przejdziesz. Idź nocą, w milczeniu. Trudności nawigacyjne dodają poczucie niepewności i zagubienia. Dojdziesz? Niewiadomo. Tracisz siły. Nogi odmawiają posłuszeństwa. Ciało słabnie. Silna wola maleje. Teraz decyduj –czy chcesz iść dalej? A jeśli tak to dlaczego? Będzie przecież jeszcze gorzej. Ostatecznie to pytanie o sens może doprowadzić Cię do Boga. Jeśli idziesz ze względu na Niego, to jest to akt wiary.

Dlatego właśnie podjąłeś wyzwanie, wyruszyłeś w drogę, zmagałeś się z trudnościami. To jest cel EDK, Twoje indywidualne spotkanie z Bogiem. Po tym spotkaniu wszystko w Twoim życiu może się zmienić.

HASŁO EDK 2019 - KOŚCIÓŁ XXI WIEKU

Ekstremalna Droga Krzyżowa to aktualnie jeden z najszybciej rozwijających się ruchów religijnych na świecie. Korzysta z nowoczesnych technologii, a jednocześnie stanowi powrót do korzeni chrześcijaństwa. Pierwsi chrześcijanie, podobnie jak ludzie w XXI wieku, nie mieli czasu w ciągu dnia, dlatego odprawiali mszę świętą w nocy. I dla nich również praktykowanie chrześcijaństwa było inwestycją w nowe życie. Nie mieli kościołów, mediów, uczelni, wykształconych księży, czy też pieniędzy, ale ich grono stale się rozrastało. Dzięki łasce Boga byli tak fajnymi ludźmi, że inni chcieli spędzać z nimi czas i być tacy, jak oni. Ich siłą było to, kim byli. Byli pięknymi, fajnymi ludźmi. Kościół XXI wieku, to Kościół  fajnych ludzi i taki Kościół chcemy budować.


STANDARDY EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ

MSZA ŚWIĘTA - Eucharystia  jest wyrazem naszej miłości do Boga, otwarciem się na Jego obecność i pomoc. Zaczynamy  5 kwietnia 2019  o godz. 19.30 w  kościele  św. Józefa Robotnika w Chodakowie

TRASA - Trudna, prowadzona bezdrożami, przez Puszczę Kampinoską,  licząca 43 km

NOC - EDK odbywa się w nocy. W nocy jest trudniej, można się zgubić, jest niepewność.

SAMOTNOŚĆ - Jezus szedł sam. EDK przechodzi się, odprawia się i przeżywa samemu.

MILCZENIE - Milczenie pomaga skupić uwagę na celu w jakim wyruszyliśmy w EDK

ROZWAŻANIA - EDK to również podróż duchowa – rozważania są przygotowane specjalnie dla tej formy duchowości. Można je pobrać w formie aplikacji na telefon ze strony www.edk.org.pl


Ekstremalna Droga Krzyżowa czerpie z duchowości św. Franciszka – dużo ducha przy pełnym zaangażowaniu ciała. Odbywa się zawsze w Wielkim Poście.

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą aplikację z opisem trasy i śladem GPS, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami, sami tez troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych. Wędrówka kończy się zazwyczaj rano dotarciem do Sanktuarium w Nowinach/Secyminie.


KALENDARIUM EDK 2019

 • 6 marca – Start rejestracji uczestników www.edk.org.pl
 • 5 kwietnia – rejon Sochaczew  Msza święta godz. 19.30. Kościół  św. Józefa Robotnika w Chodakowie. Koniec trasy : Sanktuarium  Matki Boskiej Radosnej Opiekunki Przyrody w Nowinach. 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Ekstremalna Droga Krzyżowa Rejon Sochaczew wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy