Koszty parkingu dla urzędników

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Koszty parkingu dla urzędników  Wiadomości z UM sochaczew

Parking przy urzędzie miasta przeznaczony dla urzędników generuje koszty. O to jak dokładnie wyglądają i dla kogo przeznaczone są miejsca parkingowe pytała radna Alicja Korkosz w swojej interpelacji. 


Parking naprzeciwko wejścia Urzędu Miasta jest chronionym szlabanem miejscem przeznaczonym głównie dla pracowników urzędu. O tym kto tam parkuje i jak jest kwota wynajmu terenu informuje odpowiedź UM. 


Parking położony przy ulicy 1 Maja udostępniany jest pracownikom Urzędu, których zadania polegają na m.in. na wykonywaniu czynności zawodowych poza siedzibą Urzędu tj. na placach budów, w miejscach prowadzonych remontów, wizji lokalnych, w siedzibie nadzorowanych placówek, współpracujących instytucji publicznych i niepublicznych itp. Udostępnienie parkingu opiera się na zasadzie efektywnego wykorzystania czasu pracy.  


Radna prosiła również o doprecyzowanie stwierdzenia „stosownie do potrzeb wynikających z charakteru pracy”. Należy rozumieć to jako w ten sposób, że potrzebą pracodawcy tj. UM jest zapewnienie pracownikom pracującym „w terenie” miejsca do parkowania w sytuacji braku miejsc na parkingu ogólnodostępnym w pobliżu siedziby UM w godzinach 8-16. 


Ponad to parking udostępniany jest dla Przewodniczących Rady Miejskiej, gościom Urzędu, współpracownikom, członkom zespołów kontroli zewnętrznej, pracownikom firm serwisowych na w/w zasadach mając na na względzie oszczędność czasu, dodatkowo w stosunku do gości Urzędu ma zastosowanie zasada gościnności w połączeniu z zasadami precedencji w przypadku osób pełniących funkcję publiczne. 


Wjazd na parking chroniony szlabanem ma zapewnić funkcję służbowego. Jak podaje Urząd dzięki parkingowi służbowemu zwiększono dostęp mieszkańców do parkingów ogólnodostępnych o około 20 miejsc parkingowych. 


Koszt roczny to od 2011 za 10 miejsc postojowych 3591,60 zł, od 2014 – 3919,60 zł oraz od 2017 3884,40 zł. Serwis szlabanu to koszt roczny nieco ponad 300 zł. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

zbigniew15zbigniew15
+1
No to będzie problem , jak ktoś ten zabytek razem z placem kupi. (2020-01-18 10:10)
RouterRouter
+3
problem to jest bo za parking płacą podatnicy bo kto inny ,a podatnicy z kolei płacą za płatne miejsca parkingowe i jest dobrze. (2020-01-18 10:28)
robroyrobroy
+2
duża część tych urzędników mieszka w Sochaczewie,ale po co maszerować (dla zdrowia) przez kilkanaście minut jak się ma samochód? sie ma to sie jeździ (2020-01-18 12:22)
boniekboniek
+1
"Jak podaje Urząd dzięki parkingowi służbowemu zwiększono dostęp mieszkańców do parkingów ogólnodostępnych o około 20 miejsc parkingowych. ". Fajnie że urząd myśli o mieszkańcach, tylko szkoda, że na tych dodatkowych i w ogóle na miejscach parkingowych pod Urzędem Miasta i Urzędem Skarbowym parkują pracownicy Urzędu skarbowego, pracownicy Banku Spółdzielczego i wszyscy inni pracownicy ulic 1-go Maja, Wąskiej itd, bo tylko tam miejsca parkingowe są niepłatne, i o której godzinie by się nie podjechało z zamiarem załatwienia czegoś w US lub UM albo w Sądzie trzeba zaparkować w strefie płatnego parkowania i dojść bo pod w/w urzędami miejsc zawsze brak

(2020-01-19 05:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy