Zaloguj się do konta

Kradli co popadnie, teraz wrócą za kratki

Redakcja
2019-11-28
Kradzieże, oszustwa, korupcja

Dzięki współpracy łódzkich oraz sochaczewskich policjantów, udało się zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu spożywczego. Jak się okazało mają oni na swoim koncie również inne przewinienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


Pod koniec października w jednym ze sklepów w Sochaczewie doszło do włamania. Sprawcy ukradli papierosy o wartości około 1,5 tysiąca złotych. Jednak spłoszeni przez właściciela porzucili je w trakcie ucieczki. 

Policjanci po przyjeździe na miejsce włamania, zauważyli osobowego forda zaparkowanego kilka posesji dalej. W środku pojazdu znaleziono papierosy, alkohol i słodycze, które prawdopodobnie pochodziły z innych włamań.

Według policyjnych ustaleń, sprawcami są dwaj łodzianie w wieku 33 i 32 lat. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem. Odbywali również kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy.


Dzięki współpracy z łódzkimi policjantami, ukrywający się przed stróżami prawa włamywacze zostali zatrzymani. Ustalono, że oprócz przestępstwa popełnionego w Sochaczewie, mają na swoim koncie również próbę i udane włamanie do sklepów w powiecie warszawskim zachodnim.


Mężczyźni usłyszeli łącznie po 3 zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył usiłowania, a dwa kolejne dokonania włamań do sklepów. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Papierosy, alkohol i słodycze odzyskane przez sochaczewskich funkcjonariuszy, zostały już zwrócone właścicielowi.


źródło KPP Sochaczew

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc