Krajowa Jubileuszowa Wystawa Terierów Typu Bull Bulliada 2019 w gminie Brochów

Zdjęcia i foto: Krajowa Jubileuszowa Wystawa Terierów Typu Bull Bulliada 2019 w gminie Brochów Wystawy, projekty sochaczew

W sobotę, 14 września po raz pierwszy w powiecie sochaczewskim odbędzie się niezwykłe wydarzenie, a mianowicie Krajowa Jubileuszowa Wystawa Terierów Typu Bull Bulliada 2019 – II Raymond Oppenheimer Trophy. Tego dnia wszyscy hodowcy Terierów Typu Bull spotkają się wspólnie w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "Dolina Słońca" w Piaskach Królewskich 5, w gminie Brochów.

Oceną psów podczas wystawy zajmują się sędziowie kynologiczni. Pod uwagę brany jest zarówno wygląd zewnętrzny psa, jak i jego cechy psychiczne oraz ułożenie i posłuszeństwo wobec właściciela. Prawdopodobnie pierwsza polska wystawa psów odbyła się w 1862 w Gostyniu. Kolejne odbyły się w 1877 i 1881, a potem miały miejsce co roku. W 1925 odbyła się pierwsza ogólnopolska wystawa psów rasowych.

Wystawa Terierów Typu Bull będzie podzielona na kategorie: ocena w ringach, ocena psów, ocena suk. Następnie odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom III edycji konkursu plastycznego dla dzieci "Mój terier typu bull", a zaraz po tym będą miały miejsce konkurencje finałowe.

W wystawie mogą wziąć udział wszystkie Teriery Typu Bull:

- american staffordshire terrier (amerykański staffordshire terier, amstaff)

- bulterier

- bulterier miniaturowy

- staffordshire bull terrier (angielski staffordshire bull terrier, staffik).

Hodowcy mogą zgłaszać swoje psy do 2 września 2019 roku.


(źródło Klub Terierów Typu Bull w Polsce, www.kttb.pl)

zdj.  staffordshire bull terrier

M.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy