Zaloguj się do konta

Kredyt gotówkowy do 20 tysięcy online – co warto wiedzieć?

Redakcja
2019-06-17
Sprawy urzędowo-administracyjne

Kredyty gotówkowe pozwalają na sfinansowanie dowolnych celów kredytowych klienta, niezwiązanych z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą ani zawodową. Z pieniędzy pozyskanych z tego kredytu można pokryć koszty zakupu nowego sprzętu RTV i AGD, samochodu czy oferty wakacyjnej. Słowem – mamy naprawdę szerokie możliwości wyboru. Jeśli interesuję Cię kredyt gotówkowy przez internet - Totalmoney.pl, czyli największa porównywarka finansowa, może pomóc Tobie w wyborze najlepszej oferty.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Pod pojęciem kredyt gotówkowy należy rozumieć kredyt wypłacany klientowi na konto bankowe, udzielany w ramach karty kredytowej czy limitu w rachunku bieżącym, lub do rąk własnych. Bardzo często można spotkać się z tym, że kredyt gotówkowy nazywany jest również pożyczką gotówkową czy kredytem konsumpcyjnym.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim z 12 maja 2011 roku takim kredytem są zobowiązania finansowe udzielane na podstawie umowy o kredyt w wysokości nie większej niż 255 550 zł albo stanowiącej równowartość tej kwoty w walucie innej niż waluta polska, którego kredytodawca w zakresie swojej działalności udziela lub daje przyrzeczenie udzielenia konsumentowi.

Z kolei Prawo bankowe – ustawa z 29 sierpnia 1997 roku – w art. 69 wskazuje, że przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel. Cel ten przy kredycie gotówkowym jest jednak dowolny, choć nie może być związany z działalnością gospodarczą lub zawodową. Za to kredytobiorca na mocy tej samej umowy zobowiązuje się do korzystania z kwoty udzielonego kredytu na warunkach określonych w umowie. Musi zwrócić kwotę kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych w umowie terminach spłaty oraz zapłacić prowizję od udzielonego zobowiązania.

Kredyt bez zabezpieczenia

Cechą charakterystyczną kredytu gotówkowego, która odróżnia go od kredytów mieszkaniowych czy samochodowych, jest brak zabezpieczeń spłaty zobowiązania, przynajmniej w klasycznym ich rozumieniu. Nie trzeba ustanawiać hipoteki ani zastawu czy przewłaszczenia na zabezpieczenie.

Za to w nielicznych przypadkach mogą wystąpić ubezpieczenie spłaty kredytu, poręczenie czy konieczność wydania przez kredytobiorcę oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Zwiększa to bezpieczeństwo banku udzielającego kredytu gotówkowego, dzięki czemu może on udostępnić go klientowi na korzystniejszych, preferencyjnych zasadach.

Co składa się na koszt kredytu gotówkowego?

Podczas porównywania ze sobą ofert kredytu gotówkowego pod uwagę trzeba brać nie tylko odsetki od zobowiązania. Co prawda pozostają one podstawowym kosztem kredytu, ale nie jedynym. Prócz nich naliczana jest zwykle prowizja za przystąpienie do kredytu – warunkuje ona wypłatę pieniędzy lub też może zostać skredytowana, czyli rozłożona na raty.

Kosztem może być też ubezpieczenie i choć nie może być ono obowiązkowe, wielu klientów decyduje się na wykupienie polisy na życie, od ryzyka utraty pracy czy czasowej niezdolności do wykonywania pracy zarobkowej. Składka na ubezpieczenia dołączone do kredytu także jest kosztem kredytowania gotówkowego.

Wszystkie koszty kredytu dobrze odzwierciedla poziom RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Wskazuje ona na relację pomiędzy całkowitymi kosztami, jakie ponosi kredytobiorca, a kwotą otrzymanego kredytu. Uwzględnia nie tylko koszty odsetek, opłaty przygotowawczej, ale i wszelkie dodatkowe opłaty, a nawet wartość przepływów finansowych związanych ze spłatą kredytu w poszczególnych etapach trwania umowy kredytowej.


Jakie oferty na kredyt gotówkowy do 20 tys. zł?


Zakładając, że chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy w kwocie do 20 tys. zł, możemy wnioskować o niego do różnych banków, nawet w trybie online. Takiego kredytu udzielą przez internet głównie banki, które specjalizują się w bankowości internetowej, np. mBank, na dodatek najczęściej dla klientów, którzy mają już w danym banku swoje konto osobiste i długą historię współpracy. Bank na podstawie przepływów pieniężnych na koncie może sprawdzić, czy klienta stać na kredyt, przez co nie musi on składać dodatkowych dokumentów dochodowych do wniosku kredytowego.


Ile będzie kosztować kredyt gotówkowy w kwocie, powiedzmy, 20 tys. zł zaciągany na 4 lata? Za pomocą kalkulatora kredytowego na Totalmoney, może porównać interesujące oferty, a wszystko zależy od wybranej oferty bankowej:


• Alior Bank – Pożyczka zimowa, oprocentowanie 6,90 proc. w skali roku, RRSO 7,12 proc., prowizja 0 proc., koszty całkowite 2 943,88 zł;


• Santander Bank Polska – Kredyt gotówkowy z Niską Prowizją, oprocentowanie 6,89 proc. w skali roku, RRSO 8,23 proc., prowizja 1,99 proc., koszty całkowite 3 395,93 zł;


• Citi Handlowy – Pożyczka gotówkowa 5,97 proc., RRSO 9,57 proc., prowizja 6 proc., koszty całkowite 3 884,37 zł; • PKO Bank Polski – Mini Ratka, oprocentowanie 8,99 proc. w skali roku, RRSO 12,35 proc., prowizja 4,99 proc., koszty całkowite 5 146,95 zł;


• Eurobank – Pożyczka z premią, oprocentowanie 8,5 proc. w skali roku, RRSO 13,37 proc., prowizja 7,46 proc., koszty całkowite 5 427,58 zł.


Najlepszą ofertę we wskazanym zestawieniu przygotował Alior Bank, gdzie kredyt gotówkowy na 20 tys. zł zaciągnąć można z RRSO na poziomie zaledwie 7,12 proc. i łącznymi kosztami kredytowania na poziomie niespełna 3 tys. zł.

Opinie (2)

linu

Co warto wiedzieć o chwilówkach: Nie musisz, nie bierz, bo cię lihwiarze odsetkami zamęczą https://pl.wikipedia.org/wiki/Lichwa [2019-06-17 09:02]

oewonga

Witam! Jako przedstawiciel wonga com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Działamy w oparciu o zasady: - przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty - elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów - komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią: - telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168100* lub - poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora. [2019-07-30 18:59]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc