Zaloguj się do konta

Królowie Wikingów i Kukiz'15

Uczniowski Klub Sportowy Taekwondo i Karate Goju - Ryu "Wiking"
2017-12-03
Partie polityczne

Pełnia dorosłego życia nie jest możliwa bez uczestnictwa w życiu społeczno-politycznym jednostki. Z kolei bez harmonii życia wewnętrznego jednostki nie jest możliwe dobre funkcjonowanie całej społeczności.
– PLATON

Ludzie żyjący w społecznościach zawsze potrzebowali Przywódców. Na początku byli to Patriarchowie, najstarsi, najmądrzejsi w Rodach. Wiedzę czerpali z nauk przodków, od dziadów i ojców oraz zdobywali własne doświadczenie życiowe. Kiedy ludzi przybywało i społeczności rozrastały się powstawały plemiona, miasta, państwa, imperia. Każdy wie, że na okręcie musi być kapitan, a w armii dowódca. I często osobowość jednego człowieka decyduje o losach tysięcy ludzi. Jeżeli jest dobry przywódca czy król, to w państwie panuje pokój, a ludzie żyją zadowoleni w dobrobycie. Jeżeli w państwie ludzie cierpią, jest bieda, żyje się w stresie oraz strachu i panuje ogólne niezadowolenie, to znaczy że przywódcy są nieudacznikami i źle rządzą.

I taką sytuację mamy wciąż w naszym Kraju. Mimo wieloletnich przemian i zmieniających się rządów wciąż nie możemy godnie żyć, a młodzi ludzie wyjeżdżają na Zachód.

DLACZEGO NA ZACHODZIE MOŻNA NORMALNIE ŻYĆ A W POLSCE NIE MOŻNA?!

Dlatego, że przywódcy są nieudacznikami i źle zarządzają Naszym Krajem marnotrawiąc efekty naszej pracy i lekceważąc nasze życie.

Jakie cechy powinien mieć Dobry Przywódca? Wykształcony? Mądry, rozsądny, rzetelny, uczciwy, patriota? Ale przecież takich ludzi mieszka wielu w Polsce. Ale żeby być dobrym PRZYWÓDCĄ trzeba czegoś więcej! Historia i Biblia przekazuje. Przywódca musi być przede wszystkim Silnym i Odważnym człowiekiem. A te cechy otrzymuje się w darze wraz z urodzeniem od Stwórcy. Dlatego dawniej mówiono, że władza pochodzi od BOGA ! Kiedy Polska miała silnych królów była potężnym i bogatym imperium od morza do morza, mlekiem i miodem płynącym, a Polacy byli wolnymi i szczęśliwymi ludźmi. Kiedy zabrakło dobrych przywódców, a władzę podstępnie zdobyli nieudacznicy kupujący tytuły szlacheckie za pieniądze, utraciliśmy wolność oraz niepodległość i do tej pory nie możemy się podnieść i spokojnie, normalnie ŻYĆ!

Widziałem normalne, bogate kraje: Szwecję, Danię, Norwegię i inne… Widziałem, że ludzie żyją spokojnie i w dobrobycie bez wielkiego wysiłku. I mogłem zostać w Szwecji wśród życzliwych ludzi, którzy mnie szanowali i cenili. Byłem dla nich bohaterem, Polskim Wikingiem – widziałem to, zwłaszcza w oczach poznanych Szwedek i Norweżek, jak na mnie patrzyły i nieustannie adorowały. Ciągle mnie zaczepiały, chciały porozmawiać, uśmiechały się zalotnie. Mówiły zostań w Szwecji. Będziesz miał pracę, za rok własny piękny dom, samochód, szczęśliwą rodzinę, bo przyjaciół już masz. Będziesz żył szczęśliwy jak w bajce. Lecz ja wsiadłem w kajak i wróciłem do Polski. Byłem głupi, więc jak mówi rzymskie przysłowie: teraz Cierp i Milcz. Ale dlaczego właśnie w Skandynawii można normalnie żyć? Być może dlatego, że kulturę, historię, religię i Prawo tworzyli i budowali Wikingowie. Czym różnili się od innych? Mają piękne oblicza, szlachetną postawę i są wielkiego wzrostu – pisał angielski poeta. Ale najważniejsze są wartości jakich przestrzegali: dyscyplina, lojalność, odwaga, honor – nigdy się nie poddawać. To daje człowiekowi MOC i sprawia, że Wiking jest Silnym Człowiekiem!

My też mamy piękne i szlachetne 10 przykazań, jako wskazówki do szczęśliwego życia. Ale przecież tak naprawdę nikt ich nie przestrzega, a i księża nauczają, że jesteśmy słabymi, ułomnymi ludźmi, a dobrotliwy BÓG i tak wszystko wybaczy. Bóg Wikingów ODYN nie wybaczał. Kto był słaby, leniwy, gnuśny, zdradziecki, tchórzliwy, kłamał i oszukiwał nie miał wstępu do Raju Wojowników. Dlatego Wikingowie bezwzględnie przestrzegali PRAW, bo każdy z nich chciał wejść do Walhalli! Być może dlatego zbudowali silne, solidne, bogate i przyjazne Państwa.

Ale ludzie śmieją się z tych mitów i legend. Ja się nie śmieję! Czy nie boisz się śmierci? – pytali ludzie przed wyprawą, kiedy wypływałem kajakiem na wzburzone Bałtyckie morze. Ale dlaczego miałem się bać? Przecież już teraz ucztował bym z Wikingami w Walhalli! Dlatego odejdę z tej Ziemi z radością, zamieniając nędzna i żałosną egzystencję w Polsce na szczęśliwy Raj Wikingów. Możecie się śmiać niedowiarkowie. Ale starożytna Wiedza na nowo przekazywana, potwierdza, że tak bywało dawniej i tak może się stać. Przecież tak naprawdę człowiek zawsze świadomie czy nieświadomie, ale sam wybiera swój LOS!

Dzięki przestrzeganiu PRAW osiągnąłem życiowe Sukcesy, pomimo, że wielu Polaków, a zwłaszcza ludzie władzy, tej dawnej i tej obecnej, przeszkadzało mi i przeszkadza nadal jak tylko może. A jednak zawsze to ja Wygrywam! Być może to BÓG mnie wspiera, bo nigdy nie złamałem Boskich Praw! Jako pierwszy na świecie przepłynąłem składanym kajakiem morze Bałtyckie. Do tej pory nikt nie powtórzył mojego wyczynu! Zbudowałem Klub Sztuk Walki, który przez 40 lat był szkołą, rodziną, domem i życzliwą społecznością dla setek młodych ludzi. Zdobyłem vice mistrzostwo Europy w Taekwondo, vice mistrzostwo Świata w Karate i vice mistrzostwo Świata w chińskim Wu Shu. Jako pierwszy zorganizowałem trudną i ekstremalną zimową wyprawę kajakiem przez Bałtyk. Od wielu lat sadzę drzewka i krzewy razem z dziećmi ze szkół i przedszkoli w akcji Zielona Ojczyzna. Jako instruktor wychowałem i wyszkoliłem wielu mistrzów Polski, Europy i Świata. Za działalność sportową i wieloletnią pracę Prezydenci Rzeczpospolitej przyznali mi najwyższe odznaczenia państwowe łącznie z Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski. A mimo to burmistrzowie miasta stwierdzili, że upłynie jeszcze dużo czasu, zanim znajdzie się dla mnie odpowiednie miejsce w Sochaczewie – Ale przecież ja nie dożyję do tego czasu! – Niech pan się nie martwi, postawimy panu pomnik!

Dlatego zatrudniłem się w ochronie firmy HELIO w Brochowie i tu wiele się nauczyłem. Firma jest doskonale zarządzana, a właściciele i kierownicy pracują najdłużej i najciężej. Są dla nas przykładem i wzorem do naśladowania. Panuje tu atmosfera pracowitości. Bardzo szanuję pracowników produkcji, magazynów, prażalni i biura, których witam i żegnam każdego dnia służby, podnosząc szlabany na bramie. I gdyby Polska była tak zarządzana jak Firma HELIO w Brochowie, bylibyśmy silnym i bogatym Krajem!

Ale jak znaleźć odpowiednich przywódców? Czyżby ludzie rodzili się z takimi umiejętnościami? Mając 20 lat Aleksander zostaje Królem i buduje potężne Imperium. Kanut Wielki zostaje Królem mając 19 lat. Zdobywa Anglię, potem zostaje Królem Danii, z której pochodzi, a potem jest jeszcze Królem Norwegii. Na dodatek jest synem Świętosławy siostry Bolesława Chrobrego. Rozwija handel i jednoczy kraje Wikingów. Ustają wojny, a ludzie się bogacą i żyją w dobrobycie, a nawet podbici Anglicy nadają mu przydomek Wielki. Być może wiąże się to z Danelow Duńskim Prawem, wprowadzanym przez Wikingów na zdobyte ziemie. Obszary objęte tym Prawem dobrze funkcjonowały, a ludzie bogacili się, mimo że płacili Danegeld, daninę rządzącym. Prawo Wikingów było surowe, ale SPRAWIEDLIWE i dzięki temu można było spokojnie żyć. Wikingowie nigdy nie poniżali ludzi, nie odbierali im godności, nie było więzień, a karą była banicja. Człowiek był szanowany. A nam Godność dalej odbierana jest na każdym kroku! Przecież i my wolimy jechać na Zachód i tam pracować oraz płacić podatki Niemcom, Anglikom, Francuzom, Skandynawom, bo jeśli żyjemy i płacimy w Polsce nigdy nie starcza nam na Godne życie. Ale moim wzorem jest ostatni Król Wikingów Harald Hardrade (twardy, nieugięty). Był potomkiem Jarlów i od dzieciństwa hartował się w dalekich, morskich wyprawach. Walczył na terenie całej Europy. Ale bogactwo i sławę zdobył w Bizancjum, gdzie był dowódcą Cesarskiej Gwardii Waregów (cesarze ufali Wikingom, bo nie mieli skłonności do zdrady.) Kiedy Harald chciał wrócić do ojczystej Norwegii Cesarzowa ZOE, nie chciała go wypuścić i kazała zamknąć wejście do portu żelaznym łańcuchem. Kocham Cię, jestem Cesarzową i dam Ci wszystko czego pragniesz. Jesteś dla mnie zbyt cenny, nigdy Cię nie wypuszczę. Ale Harald wypłynął nocą. Kazał rozpędzić okręt i ustawić się załodze na rufie. Potem nagle wszyscy przebiegli na dziób i okręt prześlizgnął się nad łańcuchem. Za zdobyte złoto Harald kupił połowę królestwa, a po roku został samodzielnym władcą. Zjednoczył kraj, rozwinął handel i zbudował silne, bogate państwo! Mając 54 lata zorganizował ostatnią wyprawę na Wyspy Brytyjskie, aby zdobyć koronę Anglii. Po kilku wygranych bitwach Wikingowie odpoczywali nad rzeką pod Stamford Bridge. Nagle na wzgórzach pojawiła się armia Anglosasów i natychmiast ruszyła do ataku. Bez zbroi i hełmów Wikingowie spróbowali uformować szyk. Nagle Harald spojrzał w niebo na przepiękny łuk tęczy, podniósł ręce i zaczął się głośno śmiać. Nadlatująca strzała przebiła mu gardło, ale ON wiedział, że jest już w Walhalli.

Dlatego wzorem Haralda Hardrade i za sugestią PLATONA, że pełnia dorosłego życia nie jest możliwa bez uczestnictwa w życiu społeczno politycznym, postanowiłem wstąpić do partii i pomóc budować społeczność samorządową. Zaproponowałem swoje usługi Stowarzyszeniu KUKIZ‘15. Zostałem przyjęty przez posła Marka Jakubiaka i wybrano mnie do Zarządu Głównego Okręgu 16. Utworzyliśmy na nowo Oddział w Sochaczewie, którego przewodniczącym został Jacek Chojnacki. Wystartujemy w wyborach samorządowych i być może będziemy jako radni doradzać przyszłym burmistrzom i starostom. Będziemy także wspierali naszego posła MARKA JAKUBIAKA, człowieka pracowitego, rzetelnego, sumiennego, obdarzonego talentem do ZARZĄDZANIA i budowania, czego przykładem jest wspaniała, doskonale prosperująca firma. Za swoje zasługi dla Przedsiębiorczości i Państwa Marek Jakubiak na pewno byłby Wojewodą, Starostą lub piastował inne wysokie stanowisko na Dworze Króla w Dawnej Wspaniałej Rzeczpospolitej.

Nowe WYBORY już wkrótce i tylko od decyzji Polaków zależy czy wybiorą ludzi szlachetnych i godnych z talentami do zarządzania, czy znowu dadzą się oszukać i zmanipulować przez nieudaczników i cwaniaków. W imieniu KUKIZ‘15 i naszej Matki RZECZPOSPOLITEJ zapraszamy do współpracy: tel. 606 20 35 01. Razem z KUKIZ‘15 budujemy Nową, Normalną POLSKĘ. Życzliwą i Przyjazną DLA WSZYSTKICH!

Krzysztof Buczyński

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne3

Urząd Miejski - jest szansa na nowy wygląd budynku

Rekreacja1

Panie to młody pies jest, nie gryzie

Wypadki

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Paprotni

Sprawy urzędowo-administracyjne

Sanepid Sochaczew: Czwarta śmiertelna ofiara zakażenia

Sprawy urzędowo-administracyjne

Uwaga! Przerwa w dostawie wody