Kronikarz brochowski powraca!

Zdjęcia i foto: Kronikarz brochowski powraca! Historia i tradycja sochaczew

Witam wszystkich stałych i nowych czytelników po bardzo długiej przerwie. Kronikarz brochowski wznawia działalność i ma przyjemność ogłosić, że przenosi swój blog na portal e – Sochaczew.pl. Blog prowadzony pod dotychczasowym adresem www.kronikarzbrochowski.blogspot.com zostaje zawieszony.

Kronikarz brochowski to blog regionalno – historyczny prowadzony przez Martę Przygodę – Stelmach o historii Gminy Brochów w powiecie sochaczewskim.  Pomysł na blog zrodził się na kanwie badań naukowych prowadzonych przez autorkę w ramach pracy doktorskiej Brochów – dzieje politycznie i społeczeństwo od XVI do XIX wieku. Od lutego 2014 r. powstało kilkadziesiąt tekstów, mających na celu przybliżenie i zapoznanie czytelników z nieznanymi do tej pory faktami z historii Gminy Brochów, zarówno w jej dawnym, jak i obecnym kształcie.  Przez ten cały czas Kronikarz brochowski może poszczycić się 33,337 odsłonami. 

W trakcie rozmyślania nad koncepcją prowadzenia „nowego – starego” Kronikarza brochowskiego postanowiłam, że będę systematycznie umieszczała wszystkie wpisy, które były publikowane na starej stronie (z archiwalną datą publikacji). W ten sposób zostanie zachowana swoista ciągłość.
 
Pewnej zmianie ulegnie również tematyka samego bloga. Oprócz treści, dotyczących samej historii i tradycji Gminy Brochów, będą pojawiały się również teksty, podejmujące kwestię turystyki naszej małej ojczyzny. Zainspirowała mnie do tego moja praca w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Podróżując razem z turystami pociągiem Retro i opowiadając im o urokach ziemi sochaczewskiej zauważyłam potrzebę prezentowania potencjału turystycznego Gminy Brochów.

Mam nadzieję, że nowa formuła spodoba się stałym czytelnikom, a nowych zachęci do śledzenia Kronikarza brochowskiego.

Serdecznie pozdrawiam,

Marta Przygoda-Stelmach
Kronikarz brochowski

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy