Krótka rozprawa między Bossem, Pedofilem a Klerem

/ 29 komentarzy
Zdjęcia i foto: Krótka rozprawa między Bossem, Pedofilem a Klerem  Kościół i religia sochaczew

Liczba osób, które obejrzały film Smarzowskiego w przeciągu ostatniego weekendu września jest odwrotnie proporcjonalna do osób biorących udział w spotkaniach z burmistrzem naszego miasta. Milion zdecydował się zobaczyć prawdę. Prawda zazwyczaj ma jedną, może dwie, ale znaczące wady – jest gorzka jak sok grejpfrutowy i trudna do zaakceptowania niczym awizo w drzwiach. Kler wziął miliony a PiS huczy.

Mówić, że Wojciech Smarzowski wyreżyserował wstrząsający film, do którego dobrał znakomitych aktorów to nie powiedzieć nic. Wojtek Smarzowski na Naszych oczach robi rewolucję, ale taką rewolucję, która sama siebie zapisuje przez wielkie R jak Ryk. Ów Ryk nie przypomina raczej dźwięku dzwonów kościelnych, a sygnał budzika ustawionego na piątą rano. Jest głośny, nieprzyjemny, frustrujący. Możesz go przestawić, odłożyć na później, zignorować, ale wróci i jeszcze bardziej podrażni Twoje bębenki słuchowe. Albo go wyłączasz albo wstajesz. Albo nie przyjmujesz bolesnej prawdy o instytucji Kościoła albo pleban nie jest Twoim pasterzem.

Układy, polityka, łamanie zasad celibatu, pedofilia, związki homoseksualne, powiązania z mafią, ogromne pieniądze przechodzące przez Kościół i brak świętości w świętości – to nie fikcja Smarzowskiego, to życie. Przebija głową mur świątyni, odkrywa wszystkie karty i czyści Dom [Boży] ze śmieci. Przedstawia profanum, które każdy zna, ale wstydzi się tej znajomości – profanum w koloratce, a idąc dalej tą myślą, zło ubrane w sutannę. Zło, któremu zmowa milczenia, bezkarna solidarność i pozwolenie na krzywdę umacniają korzenie podtrzymujące Kościół.

Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala.

 4
Oceń
(8 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (29)

KIJSKIJS
-2
"Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka."

- tam gdzie człowiek tam zawsze będą problemy- taka moja odpowiedź....

To prawda że w Kościele znalazły miejsce osoby które wyrządzają zło....

Ale nie zapominajmy że :

Jan Paweł II , Stefan Wyszyński,ks. Jan Kaczkowski, Maksymilian Kolbe, Jerzy Popiełuszko i wielu jeszcze innych żyjących o których czynach mało w kinach się wyświetla, to też... kapłani kościoła katolickiego.... i ten film wyrządza im wielką krzywdę.Polecam film Szare Aniołyhttps://www.youtube.com/watch?v=LrhgUF4PoGw (2018-10-05 20:13)
zabczynski227zabczynski227
+5
KIJS Jan Paweł II , Stefan Wyszyński,ks. Jan Kaczkowski, Maksymilian Kolbe, Jerzy Popiełuszko i wielu jeszcze innych żyjących o których czynach mało w kinach się wyświetla, to też... kapłani kościoła katolickiego.... i ten film wyrządza im wielką krzywdę. Ci powojenni Panowie wymienieni przez Ciebie , dobrze wiedzieli co się pod tymi niekiedy miedzianymi dachami dzieje . Ale woleli zamiatać pod dywan i nie mieć problemu z tym o czym każdy wiedział . Mam rownież na myśli tego wielkiego . (2018-10-05 20:36)
metasekwojametasekwoja
+7
Zastanawiam się, skąd się biorą pieniądze na te kościelne budowle. Prawie każdy klasztor, kościół, plebania elegancko utrzymane.Człowiek cięzko pracuje a dachu na garażu nie ma za co pokryć, a tu każdy kościelny dach nowiutki, budynek nieskazitelnie utrzymany jak np. tych Chrystusowców.Z jakimi trudnościami finansowymi boryka się siostra Chmielewska, która pomaga biednym ale nie przynależy do żadnego zakonu. (2018-10-05 20:46)
JacekJacek
+9
@KIJS: idąc twoim tokiem rozumowania to jeśli złapiemy jakiegoś elektryka, szewca, kierowcę, sklepikarza itd. na kradzierzy to nie powinniśmy o tym nikomu mówić bo robimy krzywdę innym elektrykom, szewcom, kierowcom, sklepikarzom itd.

A w tym przypadku mamy doczynienia z nadzwyczajnie uprzywilejowaną w państwie kastą, która rości sobie prawo do tego aby nas pouczać, moralizować, mówić jak powinniśmy żyć, próbuje ingerować w każdy aspekt naszego życia i twierdzi że prawo wymyślone przez nich powinno stać ponad prawem państwowym i konstytucją... tacy ludzi powinni być krystalicznie czyści i świecić przykładem. (2018-10-05 21:38)
metasekwojametasekwoja
+4
Sa poza prawem a różnią się noszeniem sutanny. (2018-10-05 22:21)
ShitmonsterShitmonster
-6
@Jacek ... kradzieży, a nie "kradzierzy". Zaimki osobowe też przydałoby się pisać wielką literą. Politycy, radni itp kasta również powinna świecić przykładem - zacznijmy od podstaw. SJP.PL polecam, jako informatyk nie powinieneś mieć problemów z ogarnięciem tej strony.

Hue Hue (2018-10-05 22:36)
JacekJacek
+9
@shitmonster: widzę, że za wszelką cenę próbujesz odwrócić uwagę od faktycznych problemów na temat ortografii. No cóż, mozna i tak. Jak brak argumentów trzeba się przyczepić o cokolwiek... ciekawe ile literówek teraz zrobiłem? To pewnie będzie teraz główny temat twoich rozważań. (2018-10-05 23:00)
ShitmonsterShitmonster
-6
@jacek tak jak Ty upolityczniasz każdy wątek paplaniną "BO PIS" bo "KONSTYTUCJA" bo "KOŚCIÓŁ" tak ja będę wytykał Twoje wpadki i komentował Twoje wpisy kandydacie na radnego. Może być?

(2018-10-05 23:10)
JacekJacek
+6
Możesz próbować zamydlić oczy. Jeżeli "Ciemny lud to kupi" to twój sukces (2018-10-05 23:13)
metasekwojametasekwoja
+6
Kochani młodzi ludzie. Głosujecie na PiS i pisopodobne, to będziecie zbierać nasienie w małżeńskie prezerwatywy nawet do badania na płodność mężczyzny. Tak sobie życzy kościół i już łódzka klinika się tym zajmuje. Zamiast dostępności do lekarza ginekologa, będziecie mieli klauzulę sumienia na każdym kroku, w szpitalu, w aptece, w szkole. (2018-10-06 08:30)
zabczynski227zabczynski227
+3


Shitmonster NIe ulega ,że problem zaimka , przyimka i dużych liter to cel Twojego życia . Moim zaś nie celem ale normalnie ludzkim obowiązkiem jest pokazywać księży pedoffilów, księży którzy porywają , ptrzetrzymują i gwałcą małe dziwczynki i młodych chłopców . Księży pijaków dla których celem i tylko jedynym celem jest duży brzuch i pełna taca od ludzi którzy są przekonani że za 100 zł na tacę pójdą prosto, tak jak stoją do nieba. Nie wyobrażam sobie abym takiemu księdzu , który być może przed chwilą wyjął swe łapy z majtek dziecka , przekazywał mu swoje tajemnice podczas spowiedzi . Niech głupcy to czynią , ja zostanę przy swoim zdaniu . (2018-10-06 11:24)
lokalnylokalny
+3
Film powinien każdy obejrzeć, choć pewnie znajdą się też tacy, dla kórych bedzie to świętokradztwo i zamach na czystość Kościoła. Z drugiej strony jeśli chodzi o młodych ludzi, to wielu z nich ma obecnie mentalność słynnych moherowych babć. Chętnie podczepiają się pod cały ten klimat Bóg, Honor, Ojczyzna zostawiając rozum gdzieś daleko, tak żeby za bardzo nie przeszkadzał w machaniu flagami. (2018-10-06 11:26)
first-onefirst-one
+3
Wstyd dla Sochaczewa, że miasto biedne, ludzie pozbawieni pracy, ale samorządowcy siedzą w kieszeni czarnych diabłów i całują ich tłuste d**p. Prowicjonalna, zacofana mieścinka, w której każdy radny i urzędas klęka przed kryżem. Proponuję program krzyż+ dla każdego mieszkańca Sochaczewa. (2018-10-06 16:03)
maczetaostramaczetaostra
0
Ja nawet jestem w stanie zrozumieć ludzi , którzy od zawsze uczęszczali do kościoła, wierząc glęboko w wybraną przez siebie wiarę.Wierzą ale nie tracą przy tym zdrowego rozsądku i takich jest wielu .Wierzą bo czasami jest im lżej żyć , łatwiej przy pomocy wiary pokonywać trudności dnia powrzedniego . Ale nigdy nie będę akceptował ludzi tzw. farbowanych lisów , którzy dla spełnienia swojej prywaty ze skrajnego lewicowca ( blisko PZPR) z rodzinnymi korzeniami partyjnymi PZPR , dziś klęcząc w swoim zakłamaniu w kościele merdając ogonem do PiSu , a zdrugiej strony twierdząc ,że jest się niezależnym ( pinokio), chcąc oszukać ludzi , idą podpierając się oszustwem i kłamstwem po najwyższe urzędy. (2018-10-07 11:56)
robbo2krobbo2k
+2
A ja myślę ze to zabawne.... Smarzowski jak zrobił film o wiejskim weselu to nikt nie żałowął ze krzywdzi ludzi mieszkajacych na wsi, jak zrobilł film o alkoholiku to nikt nie płkał ze przeciez nie wszyscy sa w takim stanie, jak zrobil film o policjantach to nikt nie bil piany przez pół roku ze policja tak nie wygląda. To jest film... nigdzie w filmie nie pada słowo iz oparty na dokumentach i przedstawia stan wszystkich parafii. Dla każdego rozumengo człowieka jest jasnym iz pokazana patologia nie jest odbiciem całej rzeczywistości a jedynie najgorszej częsci. Jest mocny tylko po to by dobietnie pokazac problem. ten film wcale nie jest uderzeniem w kościół tak jak Cicha noc nie jest uderzeniem w rodzinę a Ida jest uderzeniem w Polaków. To tylko chore umysły moga odbierac tak filmy. (2018-10-07 16:56)
robroyrobroy
0
jedna z teorii,to nie przechodziło z "ojca na syna" ale powielało się,(być może) poprzez kontakty :Sytuacja zmieniła się po rewolcie bolszewickiej w 1917 roku.Kościół Katolicki został uznany za największego wroga „postępowego świata”a komuniści postanowili zastosować taktykę rozbijania Kościoła od wewnątrz poprzez umieszczanie zdrajców w seminariach. Historię umieszczenia 1100 agentów komunistycznych opowiada Bella Dodd – nawrócona komunistka, która napisała w 1954 książkę „Szkoła ciemności”

chomikuj.pl/…/Bella+V.+Dodd+-…

Wielu z umieszczonych agentów było homoseksualistami. Dlaczego? I tutaj odpowiedź daje nam psychologiczna analiza istoty homoseksualizmu. Okazuje się, że zarównohomoseksualiści jak i żydzi posiadają pewne wspólne cechy nadające się do pracy „kretów”, zdrajców, szpiegów i tajnych agentów:

– niedojrzałość emocjonalna

– socjopatia lub psychopatia

– narcyzm

Ludzie ci są podatni na bodziec władzy oraz mają pewną naturalną nienawiść, które zgodnie z wiedzą i doświadczeniem szefa sowieckiego wywiadu Aleksandra Orłowa są dużo lepsze dla werbunku niż szantaż. Orłow pisze:Jeśli facet nie pije, nie chce seksu, nie chce pieniędzy, nie ma problemów politycznych, jest zadowolony z życia – nie można go zwerbować.Mając powyższą wiedzę łatwo zrozumieć dlaczego Stalin – na zarządców świeżo po II Wojnie Światowej podbitej Polski – nominował żydów.

Dużo więcej na temat infiltracji państw przez homoseksualistów znajdziecie w 5 (Homintern) rozdziale książki Randy Engel „Rite of sodomy” .Nie krzyczeć na mnie,jestem niedojrzały emocjonalnie,socjopata i narcyz
(2018-10-07 17:48)
wbienkowbienko
+3
@robroy, sory ja cię, ale piszesz bzdury. Znowu spisek?

Problemy Kościoła nie pojawiły się w XX wieku. To historia stara i znana od początku, kiedy rozpoczął się mariaż Kościoła z władzą. Proces nieświadomie zapoczątkowałKonstantyn Wielki, który ogłosił 313 roku n.e. edykt mediolański. Cesarz przez wiele lat swojego panowania wspierał religię chrześcijańską i Kościół. Stopniowo wcielał w życie państwa symbole związane z tą religią, np. na sztandary wojska i monety wprowadził wizerunek Chrystusa, budował kościoły. Odtąd protektorem wiary chrześcijańskiej był cesarz i władza państwowa. I od tego czasu Kościół stał się ‘udziałowcem” władzy, a władza oznaczała rządzę dóbr wszelkich, dominację nad poddanymi, podboje, intrygi i niestety inne rządze. Władza nie musi się pytać, czy może, władza nie musi przepraszać. I w takich warunkach rodziła się przez wieki ciemna strona Kościoła. Nie taka, o która zabiegali Ojcowie Pustyni, nie taka, która niosła chrześcijańską relację człowiek-Bóg-bliźni. Ale taka, która oznacza instytucję dominującą, zamkniętą, instrumentalną, skostniałą i zabetonowaną wg reguł ustalonych przez wyizolowaną grupę „zarządców”. Owszem bywały okresy „oczyszczenia”, ale za każdym razem po odzyskaniu sił (i wpływów) Kościół wracał do starych nawyków. Tyle w uproszczeniu mówi historia.

(2018-10-07 19:17)
robroyrobroy
0
@wbienko-,masz rację,wszystko to o kant rozbić,,ludzie powiesili się na księżach z powodu "KLER",jakby ten film ich oświecił, ja wyszukuję wrażych teorii i spisków,aby bronić tych biczowanych sług Bożych ! wiesz że 30 % rodzin księży nie zyje w luksusach? z żonami i dziećmi ,nie wyjeżdżają na Majorkę tylko skazane są na pobyt w Mikołajkach.Wydalić z kapłaństwa tych którzy są singlami bezdzietnymi a reszta będzie przykładnie służyła swoim parafianom i rodzinom,na zakończenie tekst śpiewany od wieków bez zrozumienia zresztą:PASTERZE ŚPIEWAJĄ BYDLĘTA KLĘKAJĄ,CUDA CUDA...., klękać i dawać na tacę (2018-10-08 07:26)
robroyrobroy
0
. (2018-10-08 07:29)
ShitmonsterShitmonster
0
Ciiiiiii (2018-10-08 07:49)
robroyrobroy
+1
smutna prawda (2018-10-09 09:29)
zbigsochzbigsoch
0
Robroy wesoły z Ciebie człowiek dodaj jeszcze post ze zdjęciem ludzi w koszulkach KONSTYTUCJA z podpisem "Patrioci czy Idioci?" i będziemy mieli cały przegląd naszego społeczeństwa (2018-10-10 09:57)
robroyrobroy
-1
@zbigsoch,widać że ciebie to kręci (2018-10-10 10:27)
robroyrobroy
0
no proszę już się biorą za swoich,film działa (2018-10-10 18:09)
zbigsochzbigsoch
0
robroy,nie wiem co masz na myśli ale mogę Ci powiedzieć , że kręcą mnie różne

rzeczy i napewno inne niż Ciebie (2018-10-10 19:54)
metasekwojametasekwoja
0
Oj, gdyby Chrystus chodził po Ziemi przepędziłby tych faryzeuszy.

ze świątyni. (2018-10-10 21:36)
robroyrobroy
0
@zbigsoch ,co ma do faktów kręcenie różnymi rzeczami? po tym democie nie trzeba myśleć,(pewnie to nie jest Twoja najmocniejsza strona?)nie widzisz ,że Policja trzyma morde na kłódkę bo się boi sukienkowych,a sami kuriewni oznajmiają-wywaliliśmy pijaka ze stanowiska? jest poprawa ! (2018-10-11 15:14)
zbigsochzbigsoch
0
robroy ja nie pisałem o Twoim democie tylko odpisałem na Twój wpis"@zbigsoch,widać że ciebie to kręci (2018-10-10 10:27)"

a jak Ci tak bardzo zależy na ocenie tej jak myślę ważnej dla Ciebie

informacj dnia to piszę .Policja trzyma mordę na kłódkę bo jest RODO ,

,a sami kuriewni oznajmiają-wywaliliśmy pijaka ze stanowiska- Twój wpis.

Nie wiem jak by miała ta sytuacja wyglądać żeby Ci pasowało.A tak na marginesie

którym samochodem podróżował ks.proboszcz , bo jak na proboszcza to słabe te furki:)

A teraz serio dla mnie nie ma znaczenia czy pijanym kierowcą był ksiądź,policjant,nauczyciel,strażak ,sędzia ,rolnik ,górnik,kasjerka z markietu czy TY

nie chcę pijaków za kierownicą spotykać na drodze.

Pozdrawiam i nie nakręcaj się tak bardzo szkoda energi na takie bzdety(2018-10-11 17:51)
robroyrobroy
0
@zbigsoch -i tutaj spotkaliśmy się na wspólnej płaszczyźnie-obaj nie chcemy pijaków na drodze-i tego się trzymajmy,pozdrawiam (2018-10-11 19:53)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy