Ks. Prałat Józef Kwiatkowski nie żyje

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Ks. Prałat Józef Kwiatkowski nie żyje Życzenia, podziękowania, kondolencje sochaczew

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dziś, 29 grudnia, zmarł ksiądz prałat Józef Kwiatkowski, Honorowy Obywatel Sochaczewa, kapłan powszechnie lubiany, budowniczy kościoła w Boryszewie.

 

Miał 83 lata. Był absolwentem Wyższego Metropolitarnego Seminarium w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 1957 roku. Jako ksiądz swoją posługę w Sochaczewie rozpoczął w 1980 roku. Został wówczas proboszczem Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie. Wkrótce rozpoczął starania o budowę nowej świątyni w Boryszewie. Po 15 latach osiągnął swój cel. W ostatnich latach, już pozostając na emeryturze, pracował w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Był niezwykle skromnym i mądrym księdzem, za co parafianie wyjątkowo Go cenili. 


Ksiądz Prałat zostanie pochowany w grobie rodzinnym, który znajduje się na cmentarzu w Gąbinie, w diecezji płockiej. Wszystkich sochaczewian, którzy chcą pożegnać zasłużonego proboszcza, zapraszamy na mszę św. pogrzebową, która odbędzie się w Kościele pw. Matki bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie w poniedziałek 2 stycznia 2017 r. o godz. 11.00.


/foto ze zbiorów UM/ 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

robroyrobroy
0
to ten Ks. Prałat co mu następca z Boryszewa (którego to dawno parafianie pogonili) odmówił rezydentury ? i znalazł dobroć i kąt u Ks.Proboszcza Żądły? RIP (2016-12-29 16:49)
NiebieskiNiebieski
0
Wspaniały Kapłan i Spowiednik będzie mi brakowało jego pokory i skromności :( wieczny odpoczynek racz Mu dać PANIE a ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym przez MIŁOSIERDZIE BOŻE na wieki wiekòw AMEN. (2016-12-29 22:03)
irena-doboszirena-dobosz
0
Żegnamy ze smutkiem naszego byłego proboszcza ks Józefa Kwiatkowskiego i wspominamy jak bardzo się cieszył gdy budował świątynię dla Pana.Woził nas windą roboczą na szczyt, pokazywał, mówił o postępach.Nigdy nie skarżył się na trudności, tylko je pokonywał.Wspaniały Człowiek i wielki Kapłan.Boże, przyjmij Go do swego Królestwa. (2016-12-30 23:47)
robroyrobroy
0
spokój Jego Duszy,ale wywieszanie na ul. Warszawskiej flag narodowych z doczepionym kirem to lekka przesada,wydaje mi się.Czy Sochaczew nie ma swoich flag aby uhonorować swojego Obywatela Honorowego?Flagi miejskie albo kościelne OK, narodowe są do upamiętniania innych zdarzeń (2017-01-02 15:55)
robroyrobroy
0
. (2017-01-02 16:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy