KS Teresin: … a dziewczyna piłkę kopie

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: KS Teresin: … a dziewczyna piłkę kopie Piłka nożna sochaczew

Podopieczne Mariusza Zaborowskiego intensywnie przygotowują się zbliżającej się piłkarskiej wiosny. Futbolistki KS Teresin przebywały na obozie (31.01 – 7.02) na obozie treningowym. Podczas jego trwania rozegrały w Zakopanem sparing z LKS Szaflary. Nasze piłkarski wygrały 5:2 (3:1), a golami podzieliły się Okrój (2), Ślubowska, Mechlińska oraz Sokołowska. Teresinianki zagrały w składzie: P. Pietruszewska - Sawiak, Rozparzyńska, W. Banaszak, P. Dąbrowska - Mechlińska (M. Pietruszewska), Janas, Ślubowska, Janiszek - Okrój, Sokołowska.


Drugim etapem jest udział w turniejach halowych. Dziewczęta zagrały w Grodzisku Mazowieckim w V Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Mazovia Cup'2016”. Spisały się w nim rewelacyjnie i jak najbardziej zasłużenie stanęły na najwyższym stopniu podium. System został rozegrany systemem każdy z każdym, co spowodowało, że każda z drużyn musiała spędzić na boisku aż 84 minuty (7 meczów po 12 minut). Teresinianki sześć spotkań zakończyły zwycięstwami. Dopiero w ostatnim dwa punkty naszym paniom urwały rywalki z KS Raszyn. Zapewne z postawy w tym turnieju trener drużyny powinien być zadowolony. KS Teresin zagrał w składzie: Katarzyna Bryk, Daria Dąbrowska, Patrycja Dąbrowska, Wioletta Banaszek, Olga Janiszek, Natalia Szewczyk, Martyna Sokołowska, Wiktoria Mechlińska.


Warto jeszcze zwrócić uwagę na zawodniczki uhonorowane nagrodami indywidualnymi. Pierwszą z nich jest Daria Dąbrowska. Futbolistka KST w każdym meczu strzeliła co najmniej jednego gola. W sumie uzbierała ich dwanaście i została Królową Strzelczyń. Drugą jest Katarzyna Bryk. Bardzo sympatyczna bramkarka tylko dwa razy została pokonana przez rywalki i jak najbardziej zasłużenie została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.


Wyniki KS Teresin

KS Teresin – Mazovia Grodzisk Mazowiecki  2:1

gole: D. Dąbrowska, Sokołowska

KS Teresin – Mazovia II Grodzisk Mazowiecki  2:0

gole: D. Dąbrowska (2)

KS Teresin – Łysica Bodzentyn  2:0

gole: D. Dąbrowska, Sokołowska

KS Teresin – Ząbkovia Ząbki  2:0

gole: D. Dąbrowska (2)

KS Teresin – OKS Otwock  5:0

gole: D. Dąbrowska (2), Mechlińska, Janiszek, Sokołowska

KS Teresin – Ząbkovia II Ząbki  4:0

gole: D. Dąbrowska (3), Szewczyk

KS Teresin – KS Raszyn  1:1

gol: D. Dąbrowska


Drugim turniejem, w którym wziął udział zespół KS Teresin były zawody z Zgierzu. Udały się tam Walasek, Rozparzyńska, Ślubowska, Kozłowska, Michalska, Ziółkowska, Janas, oraz Okrój. Zespół w tym składzie zajął trzecie miejsce, a najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Monika Ziółkowska. Przed rozpoczęciem ligi KS Teresin zagra jeszcze sparingi z: GOSiRkami Piaseczno (27.02), KS Raszyn (28.02) oraz Mazovią Grodzisk Mazowiecki (12/13.03).


Z drużyną pożegnały się Marta Pierzchała, Kamila Banaszek oraz Joanna Mikulska. Do drużyny doszły Oliwia Janas i Magdalena Okrój (obydwie Zamłynie Radom), Marcelina Walasek (FC Katowice – ekstraklasa) oraz Martyna Sokołowska i Wiktoria Mechlińska (obydwie z Akademii Piłkarskiej Sochaczew).

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy