Ksiądz Paweł Olszewski honorowym członkiem Stowarzyszenia „Konfraternia św. Rocha”

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ksiądz Paweł Olszewski honorowym członkiem Stowarzyszenia „Konfraternia św. Rocha” NGO lokalne sochaczew

W miniony czwartek 28 marca 2019 r. Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Konfraternia św. Rocha”, na wniosek prezesa Marty Przygody-Stelmach, nadało godność honorowego członka organizacji Księdzu Pawłowi Olszewskiemu, proboszczowi brochowskiemu. Godność została nadana za wybitny wkład w działalność i rozwój stowarzyszenia.

Ksiądz Paweł Olszewski objął parafię brochowską w 2015 roku. Od momentu powstania Stowarzyszenia „Konfraternia św. Rocha” współpracuje z nim i wspiera w jego działaniach. Dzięki zaufaniu Księdza Proboszcza i wierze w podejmowane przez nas inicjatywy brochowska parafia stała się w ciągu ostatnich dwóch lat głównym partnerem stowarzyszenia i współorganizatorem wielu cyklicznych wydarzeń, takich chociażby jak Orszak Trzech Króli, czy uroczystość ku czci śp. Lucjana Kacprzaka i żołnierzy września 1939 roku. Nasza organizacja wspólnie z parafią włączyła się również w zeszłoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, organizując Międzyszkolny Konkurs Ignacy Jan Paderewski (1860 – 1941) – jego życie i twórczość w 100 – lecie odzyskania niepodległości oraz wydarzenie "Niepodległa do Hymnu" w Brochowie. Na co dzień nasza organizacja wspiera parafię w prowadzeniu strony internetowej oraz oficjalnego profilu na portalu społecznościowym Facebook.

W imieniu Zarządu, jak i członków organizacji, pragnę serdecznie podziękować Księdzu Proboszczowi za dotychczasową współpracę i wsparcie. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i liczymy na wiele wspólnych i inspirujących działań.

dr Marta Przygoda-Stelmach
prezes Stowarzyszenia
„Konfraternia św. Rocha”

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Autor tego artykułu: Stowarzyszenie Konfraternia św. Rocha wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy