Kukiz działa w Sochaczewie

/ 12 komentarzy
Zdjęcia i foto: Kukiz działa w Sochaczewie Partie polityczne sochaczew

W całej Polsce powstało już ponad 600 społecznych komitetów, które popierają inicjatywę Pawła Kukiza i chcą wesprzeć kampanię referendalną w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, tzw. JOW-ów. Sochaczew dołączył do miast, gdzie organizowane mają być kolejne komitety.

 

W sumie już ponad 30 tysięcy Polaków zarejestrowało się w społecznych komitetach, wszyscy chcą wesprzeć organizacyjnie kampanię referendalną w sprawie głosowania w jednomandatowych okręgach wyborczych. Jak podkreśla Paweł Kukiz, większość głosów oddanych za JOW-ami w referendum 9 września br. będzie realizacją jego postulatów z kampanii prezydenckiej.

 

Na rzecz referendum w sprawie JOW-ów mobilizują się różne środowiska, najczęściej nieposiadające żadnych struktur, ale również te już od lat zorganizowane, spójne z Kukizem w wielu punktach programowych, zwłaszcza w kwestii JOW-ów. Wśród tych ostatnich jest Wspólnota Samorządowa, obecna również w powiecie sochaczewskim, która współpracuje z Kukizem od dawna, od kilku tygodni zaś wzięła na siebie organizację komitetów społecznych na terenie naszego województwa i w stolicy.

 

Rozbudzenie ruchu obywatelskiego na rzecz tworzenia komitetów, a następnie organizacji referendum w sprawie JOW-ów ma pomóc Pawłowi Kukizowi i jego zwolennikom z jednej strony w osiągnięciu samego celu, tj. zmiany systemu głosowania w Polsce, a z drugiej w uniknięciu kontaktów z ludźmi, z którymi Kukiz nie chce się wiązać.

 

Dlaczego Kukiz i tak wiele osób pragną, aby w wyborach do Sejmu JOW-y zastąpiły obowiązujący obecnie proporcjonalny system wyborczy? Przede wszystkim wierzą, że w ten sposób dojdzie do odsunięcia od władzy dominujących w Polsce partii, posłowie uniezależnią się od swoich przywódców (co jest skutkiem list partyjnych: sukces kandydata zależy od miejsca na liście, a nie od poparcia społecznego). Zwolennicy JOW-ów chcą przerwać ze zjawiskiem zasiadania w parlamencie osób przypadkowych, często o bardzo niskim zaufaniu społecznym, wręcz nielubianych (o czym znowu decyduje miejsce na liście partyjnej). Nie chcą też, by skład rządu i jego program wynikał z międzypartyjnych negocjacji, zamiast z woli narodu. Jednym zdaniem pragną, by krajem rządzili ludzie cieszący się faktycznie największym zaufaniem i poparciem Polaków.

 

O tym, ile komitetów społecznych na rzecz organizacji referendum dot. JOW  uda się zawiązać na terenie naszego powiatu, czyli o tym, na ile zwolennikom tego postulatu Pawła Kukiza uda się pobudzić do działania myślących podobnie mieszkańców naszego powiatu, poinformujemy wkrótce. Pierwsze działania Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w Sochaczewie już widać, między innymi na portalu e-Sochaczew.pl, gdzie MWS opublikowała stosowny i bardzo prosty formularz będący podstawą do utworzenia komitetu (TUTAJ link do tego wpisu). Dodajmy, że taki komitet może zawiązać każdy, jego „rozmiar” jest dowolny, może obejmować daną ulicę, osiedle, dzielnicę, ale i mniejsze środowiska.

 


 

 

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (4 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (12)

  Reage77Reage77
  0
  MWS wspiera JOW i to bardzo zacne...:)
  Wczoraj doszło do spotkania zwolenników JOW i Pawła Kukiza. Do osób które na początku miesiąca powołały do życia pierwszy w Sochaczewie Komitet Do Spraw Referendum Ogólnokrajowego dołączyły kolejne osoby.
  Trzeba pamiętać o tym, że zadaniem Komitetów jest zmobilizowanie społeczeństwa do większego zaangażowania się w sprawy polityki krajowej i zerwanie łańcucha partiokracji.
  Każdy może założyć takowy komitet gromadząc nawet niewielką grupę ludzi.
  Mam nadzieję, że już wrotce będziemy mogli m.in. na tym portalu dyskutować o idei JOW.
  Dla osób chcących dołączyć do naszego Komitetu podaję mail: jow.sochaczew@gmail.com


  Pozdrwiam wszystkich woJOWników... :) (2015-06-11 13:11)
  użytkownik20684użytkownik20684
  0
  Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-06-11 14:13)
  Reage77Reage77
  0
  Dokładnie tak actifydd...:) (2015-06-11 14:28)
  Obywatel85Obywatel85
  0
  Głosowałem na Pawła Kukiza świadomie i z wielką chęcią ale im dłużej słucham jego wystąpień widzę wciąż ten sam schemat......JOW-y -> przegonić bandytów -> a co dalej ??? tego pan Kukiz już niestety nie jest wstanie powiedzieć :(
  On po prostu niema żadnego programu poza wspomnianym JOW i wypędzeniem darmozjadów,pięknie mówi o historii ojczyźnie Bogu itd...........

  No ale nic pożyjemy zobaczymy :) zawsze to jakaś alternatywa dla dalszych grabieżczych rządów PO-PSL. (2015-06-11 14:55)
  użytkownik20684użytkownik20684
  0
  Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-06-11 16:26)
  Obywatel85Obywatel85
  0
  Szanse trzeba człowiekowi trzeba dać nie powiem bo to co jest obecnie dłużej trwać nie może :( ale to po której stronie barykady zamierza stanąć Kukiz jest dla mnie wciąż nie wiadome.
  Jakiekolwiek przyszłe zmiany by nie były nie przyjdą lekko i bez ,,krwi,, taka prawda :) tak siak Kukiz musi się odkryć albo podzieli los Korwina,Palikota itd.
  A tego w głębi duszy bym nie chciał............ (2015-06-11 16:34)
  markochmarkoch
  0
  Posłuchajcie kogoś mądrego, o tym "zbawicielu" i jego "oddolnym" ruchu... Naprawdę, ktoś jeszcze szczerze wierzy w Kukiza, NowoczesnąPO itp? Jeśli tak to wyłączcie TV i włączcie myślenie...

  https://www.youtube.com/watch?v=SHh-avqS0bk&feature=share (2015-06-11 18:34)
  markochmarkoch
  0
  Polecam również trochę poczytać:

  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka
  (2015-06-11 18:37)
  użytkownik22316użytkownik22316
  0
  To po co nam te darmozjady-posłowie, jeśli w każdej poważniejszej sprawie musimy robić drogie referenda? A jesli już musimy to dodajmy więcej spraw. (2015-06-11 22:37)
  stawik12stawik12
  0
  4pancerni

  To pytanie zadaj Naszemu posłowi , sam jestem ciekaw jego odpowiedzi. Czy On w/g Ciebie też darmozjad? (2015-06-11 23:33)
  GRZECHGRZECH
  0
  Posłowie to są darmozjady. W każdej ważniejszej decyzji głosują jak partia każe.
  Nie lepiej by było wybierać partie która potem by po prostu dawała swój głos o odpowiedniej wadze w głosowaniach? (2015-06-12 11:00)
  robroyrobroy
  0
  a ko jest w tym komitecie założycielskim ? jakieś osobistości z nazwiskiem czy Żwirek i Muchomorek? (2015-06-14 11:51)
  kacperskyykacperskyy
  0
  nie rozumiem twojego toku myslenia. rozwin moze bardziej swoja wypowiedz. co za roznica czy jest to ktos znany? powinno cie interesowac czy ktos jest zmotywowany do dzialania, jak jest w to zaangazowany itd.. (2015-06-15 08:35)
  domenadomena
  0
  Wybory prezydenckie najczęściej maja dwie tury. W pierwszej głosuję "za", w drugiej "przeciw". W drugiej wybrałam Dudę, bo Komorowski i stojąca za nim PO, byli i są dla mnie dżumą, trądem i syfilisem.
  W wyborach parlamentarnych (nie ma drugiej tury), jeśli Kukiz nie przedstawi godnych i transparentnych kandydatów, zagłosuję na PiS, bo na eksperymenty w stylu "Samoobrona", "Ruch Palikota", " Korwin-Mikke" nie mam ochoty. Wg zasady do trzech razy sztuka. Trzy razy dałam się zakręcić, czwarty byłby już dowodem głupoty.
  (2015-06-15 12:27)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy