Kult, CREE i Wodecki na Teresińskiej Nocy Czerwcowej - 22 czerwca

/ 9 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kult, CREE i Wodecki na Teresińskiej Nocy Czerwcowej - 22 czerwca Imprezy cykliczne sochaczew

Wielkimi krokami zbliżamy się do największej plenerowej imprezy w Teresinie czyli do TERESIŃSKIEJ NOCY CZERWCOWEJ. Już niebawem, bo 22 czerwca, stanie tam ogromna scena, a wokół wystawcy będą walczyć o uwagę wszystkich przybyłych na tę imprezę mieszkańców gminy, powiatu, a także gości z zewnątrz. 

Oprócz tradycyjnych koncertów, o których za chwilę, szaleństwo czerwcowego popołudnia i wieczoru będzie się odbywać również na boiskach, wokół budynku TOKu oraz na wesołym miasteczku. Z pewnością zapewnimy mnóstwo wrażeń sportowych i rozrywkowych. Będą konkursy z nagrodami, zmagania sportowe, pokazy. Ale zawsze najważniejsza w tym dniu jest scena i to, co tam się będzie działo. A w tym roku działo się będzie wiele i jak zwykle różnorodnie. W programie oczywiście występy dzieci i młodzieży z gminnych szkół, wystąpią również młode talenty z Teresińskiego Ośrodka Kultury. Jednak w programie każdej tego typu imprezy najważniejsze dla potencjalnego przybysza są GWIAZDY. W tym roku postawiliśmy na trzy GWIAZDY, które są niekwestionowanymi liderami w swoich gatunkach muzycznych.

Jako pierwszy wystąpi ZBIGNIEW WODECKI z zespołem. Artysta znany jest chyba każdemu pokoleniu. Piosenki "Zacznij od Bacha", "Chałupy welcome to", "Oczarowanie", "Z Tobą chcę oglądać świat" czy nieśmiertelna piosenka do bajki "Pszczółka Maja" zna chyba każdy. Zbigniew Wodecki to nie tylko wokalista. To kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Akompaniował m.in. Ewie Demarczyk, grał w zespole ANAWA Marka Grechuty czy w Piwnicy Pod Baranami. Młodszej publiczności znany jest również z programu Taniec z Gwiazdami, gdzie zasiadał jako juror. Tych przepięknych nut w wykonaniu tego wspaniałego Artysty będziemy mogli posłuchać u nas już w czerwcu.

Jako kolejna Gwiazda na naszej teresińskiej scenie wystąpi zespoł KULT z Kazikiem Staszewskim oczywiście. Właśnie dziś, 13 maja, jest premiera nowego albumu tego rockowego zespołu. Album nosi nazwę "PROSTO" i znajduje się tam 15 premierowych utworów. KULT to zespół, który powstał w roku 1982, a założycielami byli Kazik Staszewski i Piotr Wieteska. Muzyka KULTu wywodzi się z punku i rocka alternatywnego. Ale można tam znaleźć również jazz jak i rock psychodeliczny (podobno). Teksty, choć kilku piosenek, zna z pewnością każdy. I pokolenie dzisiejszych 40, 50 latków i młodsi świetnie znają piosenki: "Baranek", "Celina", "12 groszy" czy "Cztery pokoje". A przebojów jest o wiele, wiele więcej. Kazik pisze teksty, które w sposób ironiczny opisują rzeczywistość, a żyje trochę na tym świecie i ta rzeczywistość dramatycznie się na przestrzeni lat zmieniała. Z pewnością jego piosenki na podstawie tekstów jego ojca były i są kultowe, jak sama ich walka z komunizmem. KULT to jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów dzisiejszej sceny muzycznej w Polsce. I z pewnością nie mogło ich zabraknąć na Teresińskiej Nocy Czerwcowej.

Ostatnim gwoździem programu muzycznego będzie w tym dniu zespół CREE. Zespół, który gra rock-blues'a ma niewątpliwą zaletę w postaci lidera a jest nim Sebastian Riedel, syn sławnego Ryśka z DŻEMU. Sebastian ma swój pomysł na muzykę i konsekwentnie dąży własną, wytyczoną przez siebie muzyczną drogą. Najnowszy album zespołu "Diabli nadali" jest niezwykle popularny, utwory z tego albumu gra Polskie Radio. Każdy, komu bliski jest rock i blues powinien być na tym koncercie, a z pewnością poczuje się muzycznie dopieszczony.

Więcej szczegółów na temat imprezy jak i godzin poszczególnych koncertów, prosimy wypatrywać na plakatach, w prasie i internecie już w połowie czerwca. Zapraszamy także do śledzenia naszej strony, gdzie wiele, wiele innych ciekawych wydarzeń czeka na Państwa na każdym kroku. A tymczasem zapraszamy gorąco już 22 czerwca 2013r. na TERESIŃSKĄ NOC CZERWCOWĄ!

PROGRAM oraz INFORMACJE O TEGOROCZNYCH GWIAZDACH
można również obejrzeć na stronie internetowej Teresińskiej Nocy Czerwcowej
www.tnc.tok.art.pl

PROGRAM - tutaj
zespół KULT - tutaj
Zbigniew Wodecki - tutaj
zespół CREE - tutaj


TERESIŃSKA NOC CZERWCOWA 22 CZERWCA - PROGRAM

Stadion Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie Al. XX-lecia 32

 

14.00 – rozpoczęcie Teresińskiej Nocy Czerwcowej

14.15 – programy artystyczne Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Gminy Teresin

15.15 – TOK SHOW – występy zespołów z Teresińskiego Ośrodka Kultury

 

WYSTĘPY GWIAZD

17.00 – ZBIGNIEW WODECKI z zespołem

19.30 – KAZIK STASZEWSKI i zespół KULT

22.30 – zespół CREE

 

24.00 – TERESIŃSKIE SZTUCZNE OGNIE

Dodatkowo na terenie GOSiR w Teresinie odbędzie się V edycja MOTOSERCA – Ambulans do poboru krwi będzie dostępny od godziny 10.00 do godziny 15.00

Przez całe popołudnie i wieczór  dla wszystkich gości wesołe miasteczko, atrakcje dla dzieci, gastronomia, różnorodni wystawcy branżowi, grochówa wójta, loterie fantowe, konkursy, pokazy sekcji GOSiRu: zapasy, łucznictwo, piłka nożna, tenis, lekkoatletyka, mecz footbolu: franciszkanie kontra samorządowcy,.

Organizatorzy: Teresiński Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Rada i Wójt Gminy Teresin.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (9)

  SieciechSieciech
  0
  Super , na pewno się zjawię. Szkoda, że na naszym sochaczewskim święcie nie uświadczymy tak dobrych artystów :) (2013-05-13 16:58)
  GRZECHGRZECH
  0
  no KULTowo.

  Chyba pora się przeprowadzić do Teresina ;)
  (2013-05-13 21:42)
  kacperskyykacperskyy
  0
  100x lepiej niz dni sochaczewa! bede ze znajomymi. (2013-05-14 08:03)
  VukoVuko
  0
  Gwoli ścisłości - nowy album Kultu nosi tytuł 'Prosto' . (2013-05-14 12:28)
  sobiesiaksobiesiak
  0
  A co jest na dniach Sochaczewa ? (2013-05-15 22:48)
  GRZECHGRZECH
  0
  Nadal trwają negocjacje z gwiazdą Dni Sochaczewa czyli orkiestrą dętą z Koziej Wólki. ;)

  A tak na serio to trochę dziwne. Miesiąc do imprezy i nic nie wiadomo. Może w tym roku dni Sochaczewa nie będzie?
  (2013-05-16 09:34)
  użytkownik1721użytkownik1721
  0
  Najpierw sprawdżcie na "lokalizacji wydarzenia"-gdzie przyjdzie wam jechać:-)
  (2013-05-17 21:58)
  przemek_tprzemek_t
  0
  niestety u nas jak zwykle decyzja zapada bez konsultacji ze społeczeństwem.... w Sochaczewie pewnie będzie znów grzmiało disco polo
  (2013-05-27 22:10)
  wandziawandzia
  0
  Ja jadę. Na KULT. Oj, chyba będzie tłum. Bo wszyscy moi znajomi się wybierają. Mam nadzieję, że organizatorzy przewidzieli taki tłum. (2013-06-18 23:25)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy