Kultowa Polanka

/ 2 komentarzy / 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kultowa Polanka Piłka nożna sochaczew
+3

Sporo różnych obiektów sportowych istnieje w naszym mieście. Ilościowo wygląda to nawet dobrze … o jakości nie będę pisał. Ich rozkład przestrzenny nie jest jednak równomierny. Istnieje pewne osiedle zwane potocznie „Wojskowym” gdzie dzieci nie miały do niedawna gdzie w piłkę pograć.

Kilkadziesiąt lat temu „na blokach” były boiska. Najpierw piaszczyste. Potem zamienione na jedno asfaltowe. Miało ono tę dobrą stronę, że zimą wylewano na nim lodowisko i w hokeja pograć można było. Był też ogródek jordanowski gdzie okoliczna dzieciarnia mogła do woli się wyszaleć na huśtawkach i karuzelach. Czas ten jednak minął. W miejscu boiska pojawiło się przedszkole, a teren po ogródku zieje pustką.

Obok oficjalnych miejsc do uprawiania sportu istniała też kultowa Polanka. To na niej pierwsze swoje piłkarskie kroki stawiał jeden z najwybitniejszych sochaczewskich futbolistów Jerzy Hołoś. Grano na niej od rana do wieczora, a chętnych z reguły było więcej niż miejsca. Czas ten jednak przeminął.

Działka z polanką została sprzedana i powoli zarastała bujną roślinnością. Przestały się na niej toczyć mecze o „blokowe mistrzostwo świata i szacun u przegranych”. Sytuacja taka trwała długo. Zbyt długo. Wreszcie rodzice mieszkający w pobliżu polanki wzięli sprawy w swoje ręce. Zwrócili się do właściciela terenu Bartłomieja Śliwki z prośbą o umożliwienie korzystania z jego terenu. Odpowiedź była pozytywna. Rodzice skosili zielsko, ustawili bramki i na boisku zapanował gwar.

Młodzi adepci piłki nożnej ostro zaczęli grać. Kopanie sprawie im wielką przyjemność co widać po uśmiechach na ich twarzach. Zadowoleni są również rodzice, którym udało się oderwać swoje pociechy od komputerów. Być może wśród biegających maluchów jest przyszły Messi lub choćby Kazimierz Deyna.

Rodzice z inicjatywy których powstało boisko dziękuję bardzo właścicielowi terenu panu Bartłomiejowi Śliwce za dobre serce i możliwość korzystania z boiska.


P.S.

Mam cichą nadzieję, że tekst ten przeczyta jakiś urzędnik, któremu bliski jest rozwój sochaczewskich dzieci i podejmie decyzję o budowie na „wojskowych blokach” boiska choćby o najmniejszych dopuszczonych wymiarach.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

first-onefirst-one
+1
ja współczuję mieszkańcom bloku, gdzie jest ten plac zabaw. Co za mądra głowa pomyślała, żeby robić plac zabaw tuż pod blokiem. Ogłuchnąć można. 

Niestety na wojskowych blokach odkąd wojsko zezwoliło na wynajem z roku na rok coraz więcej patologii i beneficjentów 500+. Lumpiarnia straszna. Rodzicie siedzą przed klatkami i piją kawkę albo browarki, śmieci rosną, a nocami krzyki i ryki.  (2019-09-06 17:02)
piotr-regulskipiotr-regulski
0
Masz rację kolego mieszkam na tym osiedlu ponad 30 lat i roku na rok coraz gorzej jest :( (2019-09-09 19:59)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy