Kurs fotografii w Kątach rozpoczęty

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kurs fotografii w Kątach rozpoczęty Film, fotografia sochaczew
+1

Cyfrowa lustrzanka, różnego rodzaju obiektywy, lampa błyskowa, statyw, filtry… - z tego rodzaju sprzętem mogli zapoznać się uczestnicy kursu fotografii podczas pierwszych zajęć, które odbyły się we wtorkowy wieczór 9 czerwca. Kurs zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie z siedzibą Kątach przy udziale Wioski Internetowej. Oferta BEZPŁATNEGO kursu (coś takiego jak bezpłatny kurs fotografii chyba nieczęsto się zdarza…) okazała się na tyle atrakcyjna, że liczba chętnych znacznie przekroczyła liczbę miejsc. Nie było możliwe przyjęcie wszystkich osób, ponieważ – pomijając skromne warunki lokalowe – kurs ma charakter warsztatów, a nie wykładu.

Na uwagę zasługuje fakt, że zajęcia są bezpłatne również dla nas jako organizatorów, a to tylko dzięki ogromnej życzliwości i uprzejmości prowadzącego – Ireneusza Stępińskiego, który zechciał kurs fotografii poprowadzić w prezencie. Pan Ireneusz zawodowo jest dyrektorem działu zarządzania projektami w jednej z większych firm informatycznych w Polsce. Od lat jego pasję stanowi fotografia, ale jest również miłośnikiem Tatr, długich pieszych wędrówek i wspinaczki. Dla organizatorów i dla uczestników kursu z pewnością bardzo budujące i motywujące jest to, że w czasach, gdy dominuje postawa typu: „a ile mogę na tym zyskać?”, „a co ja będę z tego mieć?” istnieją osoby, które chcą podarować innym ludziom swój czas, potrafią bezinteresownie podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Już pierwsze zajęcia pokazały, że na kursie nie znalazły się osoby przypadkowe. Każdy z uczestników na swój sposób interesuje się fotografią i chce pasję tę rozwijać. Podczas wtorkowego spotkania uczestnicy kursu mogli zapoznać się z bogatą w różne ciekawostki historią fotografii i ludzi, którzy ją tworzyli. Twórcy fotografii działali z pasją i zaangażowaniem, często poświęceniem – uświadomienie sobie tego (przez nas, mających zdobycze techniki na wyciągnięcie ręki) czyni w naszych oczach fotografię czymś jeszcze bardziej atrakcyjnym. W ramach pierwszych zajęć znalazło się również zapoznanie ze sprzętem fotograficznym i podstawowymi pojęciami w celu wyrównania poziomu wiedzy uczestników tak, aby na kolejnych zajęciach mogli oni „mówić wspólnym językiem”. Poza ciekawą prezentacją multimedialną, prowadzący przygotował również dla każdego z kursantów materiały w formie papierowej – do poczytania w domu.

W programie kursu, co chyba oczywiste, przewidziane są również prace praktyczne. Najlepszymi fotografiami nie omieszkamy się pochwalić na wystawie. Kiedy i gdzie – o tym jeszcze poinformujemy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy