Kwiaty – warto posiać w przydomowym ogródku

Zdjęcia i foto: Kwiaty – warto posiać w przydomowym ogródku Rolnictwo sochaczew

Siew nasion wprost do gruntu jest dużo łatwiejszy i tańszy niż produkcja rozsady. Nasiona wszystkich popularnych gatunków i odmian można kupić w internetowych sklepach ogrodniczych i są one stosunkowo nie drogie. Szeroką oferta w niskich cenach znajduje się pod tym adresem www: https://sklep-nasiona.pl/kwiaty/

Zanim jednak kupimy nasiona, należy wybrać odpowiednie miejsce do ich wysiewu. Większość roślin jednorocznych wymaga stanowisk słonecznych i rośnie na każdej glebie z wyjątkiem skrajnie ciężkich, gliniastych i suchych. Zakładamy, że gleba została odpowiednio przygotowana jesienią. Jeśli ogród jest uprawiany regularnie, wystarczy na wiosnę przed siewem uformować i zagrabić miejsce przeznaczone na rabaty. Jeśli jednak jesienią nie znaleźliśmy czasu na przygotowanie gleby, stosujemy uprawę wiosenną. Jak najwcześniej- gdy tylko gleba obeschnie- zagony płytko przekopujemy, rozbijając bryły ziemi szpadlem lub widłami amerykańskimi. Jeśli konieczne jest użyźnianie, zamiast obornika wprowadzamy kompost. Przekopaną glebę od razu grabimy, aby nie dopuścić do wyparowania wody z głębszych warstw. Nasiona wysiewa się dwa tygodnie po wiosennym kopaniu, wcześniej wyznaczając kształt kwietnika.

Nasiona wprost do gruntu wysiewamy zwykle w kwietniu. Wyjątkiem są: nasturcja większa i słonecznik zwyczajny- siane w maju, wilec purpurowy i powój trójbarwny- siew na przełomie maja i czerwca, łubin ogrodowy- siany w kwietniu lub maju oraz maczek kalifornijski- którego nasiona można wysadzać w kwietniu lub jesienią.

Drobne nasiona można zmieszać z piaskiem. W punktach sprzedaży dostępne są nasiona otoczkowane, które łatwiej się wysiewa, a dodatkowo w osłonie znajdują się środki grzybobójcze lub dodatkowe składniki pokarmowe. Siać można rzutowo lub rzędowo. Drugi sposób jest korzystniejszy ze względu na łatwość pielenia. Drobne nasiona przysypujemy cienką warstwą piasku lub ziemi, a większe warstwą ziemi 2-3 krotnie większą niż ich grubość. Następnie delikatnie ugniatamy nasiona, co ułatwi podsiąkanie wody.

Zanim pójdziemy do sklepu i staniemy w rozterce co wybrać- zastanówmy się jakie kwiaty jednoroczne będą w tym sezonie królowały w naszym ogrodzie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy