LADY BIRD

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: LADY BIRD Film, fotografia sochaczew
+4

Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza do spędzenia sobotniego wieczoru z filmem. 9 marca pokażemy film według scenariusza i w reżyserii Grety Gerwig LADY BIRD z 2017 roku. 90 minut dobrego kina od godz. 17.00.

Lady Bird – tak każe wołać na siebie, zaraz wchodząca w dorosłość, Christine. Dziewczyna mieszka w Sacramento, jest w klasie maturalnej, przed nią bal i nowy etap życia. Chodzi do katolickiej szkoły, ale jest bezkompromisową i mającą swoje zdanie zbuntowaną nastolatką. Ma swój plan, zgoła inny niż ten, jaki ma dla niej jej matka. Christine chce się uniezależnić, a jej rodzicielka w domu ją zatrzymać. Między innymi na tym tle rodzą się między nimi gwałtowne różnice zdań.

Lady Bird to film o korzeniach, tożsamości i samoświadomości. O domu z którego się wywodzimy, z którego uciekamy (będąc pewnymi że życie toczy się gdzie indziej), i do którego wracamy. Przywilejach młodości, o mądrości, którą nabywa się wraz z wiekiem i doświadczeniem, o dorastaniu, które czasem zajmuje nam wiele lat.

Tego, co zobaczymy w filmie, prawdopodobnie w jakimś stopniu każdy z nas doświadczył, ale reżyserka świat nastolatki przedstawia inaczej niż my możemy pamiętać nasz świat z tego okresu. W tym świecie są sceny przewijające się jak w teledysku, jest dużo soczystych rozmów, specyficzny humor i wyraziści bohaterowie.

Jest tam też kilka mądrych zdań i spostrzeżeń, które warto wziąć sobie do serca. 

Film miał kilkadziesiąt nominacji do różnych nagród filmowych, kilkanaście z nich zdobył. Docenili go nie tylko krytycy ale i publiczność, tym bardziej warto go zobaczyć.

Zapraszamy do Kramnic Miejskich do małej Sali konferencyjnej na II piętrze budynku. Witamy kawą i herbatą. Wstęp jak zawsze wolny.

 

 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy