Laptop poleasingowy - dlaczego warto kupić?

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Laptop poleasingowy - dlaczego warto kupić?  Inwestycje sochaczew

Laptop to urządzenie, które w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne ze względu na większy, w porównaniu do komputerów stacjonarnych, komfort pracy, mobilność, a także wielkość. Wiele osób uważa, że brak laptopa znacząco utrudniałby wykonanie codziennych zadań, zatem aby zwiększyć własną wygodę laptop nie tylko powinien być, a również powinien spełniać nasze oczekiwania i być niezawodnym.

Kolorowe reklamy sklepów ze sprzętem RTV, również promocjami, zachęcają do zakupu nowych, designerskich laptopów, których ceny zazwyczaj wahają się od 1000 nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Najtańsze rozwiązanie to zakup laptopa konsumenckiego, który najczęściej nie posiada najlepszych parametrów, co wiąże się z późniejszymi kosztami w celu naprawy laptopa, bądź kupnem nowego. Jednak aby nasze finanse nie ucierpiały, a my sami moglibyśmy zostać usatysfakcjonowani z naszego komputera możemy zdecydować się na zakup laptopa poleasingowego.

Czym jest laptop poleasingowy?

Laptopy poleasingowe to używane komputery przenośne klasy biznes, czyli dostosowane do szybkiej i efektywnej pracy. Nowe laptopy tej klasy kosztują w przedziale od 5000 do 10 000 zł, co oznacza, że są znacznie droższe od laptopów konsumenckich, ale – co za tym idzie – są trwalsze i lepsze jakościowo, dzięki czemu nawet po kilku latach używania, komputer będzie zaskakująco wydajny. Zatem decydując się na zakup laptopa poleasingowego możemy być pewni o jego wytrzymałości i niezawodności, a także o wiele niższej – niż pierwotna – cenie.

Laptop konsumencki a laptop biznesowy

W tym porównaniu musimy uwzględnić kilka rzeczy m.in. cenę, jakość obrazu czy sposób wykonania obudowy. Laptopy konsumenckie jak już było wspomniane wyżej, to sprzęt z pewnością tańszy od komputerów klasy biznes, ale co się z tym wiąże, również wykonany z gorszych materiałów. Obudowy laptopów konsumenckich zazwyczaj wykonane są z plastiku, który łatwo się niszczy, podczas gdy w laptopach biznesowych najczęściej stosuje się mieszanki tytanu i magnezu – jak między innymi firma Lenovo w serii laptopów ThinkPad - dzięki czemu taką obudowę trudniej jest uszkodzić. Zabezpieczone zostają również klawiatury laptopów, które często wyposażone zostają w kanały odprowadzające ciecz w przypadku zalania. Dodatkowo, komputery klasy biznes są wyposażone w szereg złącz oraz portów rozszerzeń przez co laptop zwiększa swoją funkcjonalność. Co więcej, procesory stosowane w laptopach biznesowych mają dodatkowe zabezpieczenia przez co dane są skuteczniej chronione. Również nie bez znaczenia przy wyborze laptopa jest rodzaj jego matrycy. Laptopy konsumenckie wyposażone są w błyszczące powłoki matryc, które oprócz atrakcyjnego wyglądu sprawiają kłopot z użytkowaniem przy świetle słonecznym, gdyż wszystko odbija się w matrycach niczym w lustrze. Zupełnie inaczej w laptopach biznesowych dostosowanych do użytkowania w różnych warunkach. Tu stosowane są matryce matowe, które nie odbijają światła i oferują o wiele lepsze kąty widzenia, przez co nasz wzrok nie męczy się tak bardzo jak w przypadku używania laptopów z matrycą błyszczącą. Zaletą laptopów biznesowych jest także ich budowa modułowa, która zapewnia w razie awarii jednego z podzespołów szybką wymianę i sprawny powrót do dalszej pracy, ale również dzięki modułowej konstrukcji możemy rozbudowywać sprzęt biznesowy o dodatkowy dysk lub drugą baterię.

Stereotypem jest, że laptopy biznesowe są przeznaczone dla profesjonalistów. Poleasingowy laptop biznesowy jest stosowny dla każdego, zarówno dla osób, które korzystają z komputera w domu w celu surfowania po internecie (w tym przypadku, by nie obciążać swojego budżetu domowego sprawdzą się laptopy od 500 do 1000 zł), ale również dla dzieci czy osób, które często podróżują idealne będą laptopy z obudowami wykonanymi ze stopów, a w pracy z wymagającymi programami sprawdzą się mocniejsze konfiguracje poleasingowych laptopów. Zatem, decydując się na zakup laptopa zanim zaczniemy szukać idealnego egzemplarza na stronach sieciówek z tym sprzętem, warto pomyśleć o poleasingowych laptopach biznesowych, gdyż w cenie laptopa konsumenckiego o gorszych parametrach możemy kupić niezniszczony laptop o lepszym wykonaniu i świetnej jakości.

Zapraszamy na naszą stronę internetową  www.biznesowekomputery.pl

                                                                 

                                                                  SKLEP

                                                          IT REMARKETING

                                                          Aleja 600-lecia 9

                                                         96-500 Sochaczew


Artykuł sponsorowany


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

katarzyna-pilarekkatarzyna-pilarek
0
Laptop poleasingowy to dobre rozwiązanie dla tych, którym zależy na biznesowych parametrach sprzętu, ale planują zakup w okreslonym ogarniczonym budżecie. Trzeba uwaznie czytac oferty i kupić sprzęt ze sprawdzonego źródła. Dobre oferty mają czasami mniejsze lokalne sklepy, ale podstawa poszukiwań to: allegro, efl, olx, pko, getin. (2018-08-19 23:18)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy