Las Gawłowski - piją, palą i śmiecą

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Las Gawłowski - piją, palą i śmiecą  Interwencje i pomoc sochaczew
+1

Mieszkańcy apelują o rozwagę i rozsądek. Las Gawłowski tonie w śmieciach. Coraz częściej pojawia się tam również straż pożarna, która dogasza rozpalane w środku lasu ogniska. 


Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla osób, które pojawiają się w lesie i pozostawiają tam ślady swojej obecności. Śmieci, które leżą w praktycznie każdym zakątku świadczą o obecności człowieka. Plastikowe torebki, butelki, ślady libacji alkoholowych. Ale to nie wszystko. "Użytkownicy" leśnego spokoju i zacisza drzew w czasie największego zagrożenia pożarowego rozpalali tam ogniska. Okoliczni mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo samego lasu ale także gospodarstw domowych znajdujących przy jego skraju. 


Las jest dobrem nas wszystkich. Kiedy jedna grupa go zaśmieca i wykazuje brak szacunku, inni starają się robić wszystko, aby to miejsce było zadbane. Co jakiś czas grupy mieszkańców, uczniowie Szkoły w Gawłowie, czy pomocnicy z Gminy Sochaczew i miasta organizują sprzątania całego lasu. Za to należy im się wielkie podziękowanie ale chyba nie chodzi o to, żeby dzieci ze szkoły sprzątały pozostawione butelki przez "dorosłych". Dlatego jeśli jest taka możliwość wkraczajmy do obrony lasu przed takimi, którzy nie szanują lasu i innych. 


Apelujemy zatem o interwencję w każdym przypadku niewłaściwego zachowania, który Państwo zaobserwują. Zarówno samemu jak i we współpracy z policją. 


   

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy