LATO

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: LATO Film, fotografia sochaczew
+2

W najbliższą sobotę, 29 czerwca, w kinie Sochaczewskiego Klubu Filmowego, zapraszającego do Kramnic Miejskich, o godz. 17.00 wyświetlony zostanie film prod. rosyjsko-francuskiej Z 2018 roku - "LATO".


Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Mike jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Mike'a. Losy tego trójkąta stanowią centrum "Lata": czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Mike'a Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino). 

Kiriłłowi Sieriebriennikowowi udało się osiągnąć coś, co nawet mi się nie śniło. Opowiedział prostą historię trójkąta miłosnego, ale w sposób, który pozwolił mu na dotknięcie tylu różnych tematów – od tolerancji homoseksualistów w Rosji, przez problemy systemowe, aż do wolności słowa. Dodatkowo dał ludziom nadzieję. Nadzieję na wolność. A wszystko to za pomocą trzech chwytów gitarowych, oraz jednego najbardziej skutecznego – chwytu ze serce.
Filmawka


Film trwa 126 minut. Wstęp na spotkania SKF (II piętro Kramnic) jest wolny. 


Po filmie "LATO" w SKF nastąpi wakacyjna przerwa. SKF powróci najprawdopodobniej w sierpniu. Polecamy śledzić podstronę SKF na portalu esochaczew.pl

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy