Zaloguj się do konta

Laury dla łuczników

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
2008-03-07
Łucznictwo
Minęło 40 lat sekcji łuczniczej LKS „Mazowsza” Teresin. Jej historia na trwałe została wpisana w kronikę sportu tego regionu. Tu rodziły się talenty na miarę światową. Klub na przestrzeni swojej kilkudziesięcioletniej historii wychował wielu wspaniałych sportowców i ludzi.

Zawodnicy i wychowankowie „Mazowsza” Teresin zdobywali medale na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski. Dzięki pracy członków klubu, trenerów oraz pomocy sponsorów i instytucji, lista osiągnięć sportowych i nie tylko ciągle się powiększa. W 1981 roku wicemistrzynią świata została teresinianka Alicja Ciskowska, obecnie Maciągowska. Największy sukces to brązowy medal Katarzyny Klaty na Olimpiadzie w Atlancie w 1996 roku.
Łucznicy z “Mazowsza Teresin” to też trenerzy i działacze. Obecny wójt gminy Teresin, Marek Olechowski był nauczycielem i wychowawcą łuczników, jak również prezesem Polskiego Związku Łuczniczego. Tadeusz Koryś, obecny starosta sochaczewski też był prezesem “Mazowsza Teresin” w latach 80-tych.
2 lutego, w kameralnych salach pałacu hrabiego Druckiego-Lubeckiego w Teresinie, spotkała się cała rodzina klubu “Mazowsza Teresin”, wraz z sekcją łuczniczą. Starosta sochaczewski Tadeusz Koryś, wręczył m.in. pamiątkowe patery, listy gratulacyjne działaczom klubu. Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za całokształt kariery sportowej złożył Alicji Maciągowskiej i Katarzynie Klacie. - Sport jest szczególnym kreatorem życia, zarówno indywidualnego, jak i społecznego. Sportowca kształtuje całe życie, uczy samodyscypliny, pokonywania własnych słabości, hartu ducha, i co czasem bywa najtrudniejsze, umiejętności przegrywania z honorem i szacunkiem dla przeciwnika. W wymiarze społecznym, pozwala nam, kibicom przeżywać niezapomniane emocje, wzruszenia i dumy – mówił T. Koryś.
Następnego dnia byliśmy świadkami zawodów łuczniczych, bowiem z okazji jubileuszu w dniach 2-3 lutego w Teresinie rozegrano Międzynarodowe Halowe Zawody w łucznictwie, na które przyjechały najlepsze ekipy z kraju i z zagranicy. Łucznikom z Teresina, życzymy kolejnych sukcesów i ... czekamy na “Złote Gody”.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc