Leczenie bariatryczne w Szpitalu

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Leczenie bariatryczne w Szpitalu Zdrowie sochaczew
+1

W dniu 22 września 2014 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie  odbyło się spotkanie dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego pt. „Jak zdrowo żyć i utrzymać prawidłową masę ciała”.

Spotkanie zostało podzielone na trzy bloki tematyczne. Pierwszy poprowadziła Pani Anna Baśkiewicz, mgr wychowania fizycznego, instruktor tańca i fitnessu, właścicielka Fabryki Centrum Odnowy i Rekreacji, która zachęcała do aktywności fizycznej. Nie zabrakło pokazów, a uczestnicy mogli skorzystać z konsultacji udzielanych przez prelegentkę.

Drugą część spotkania poprowadził Pan prof. nz. hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, chirurg, pracujący i wykonujący różnego rodzaju zabiegi i operacje bariatryczne w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie. Wyjaśnił, co to jest otyłość i co się dzieje z organizmem, jeśli tracimy kontrolę nad wagą ciała.  Omówił dokładnie mechanizm powstania nadwagi i rolę greliny. Pod koniec wykładu uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań, na które Pan Profesor chętnie odpowiadał.

Na zakończenie, mieszkańcy powiatu sochaczewskiego mogli skorzystać z bezpłatnych badań wykonywanych przez personel Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy z uczestników spotkania miał możliwość wykonania  badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi oraz wyliczania z interpretacji wyniku Body Mass Index = BMI czyli kwalifikacji masy ciała do wagi prawidłowej, nadwagi, otyłości czy też niedowagi.  Dla wszystkich zainteresowanych dostępne były również materiały informacyjne dotyczące zakresu realizowanych usług medycznych w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie.

Wiele osób uzyskało poradę medyczną dotyczącą profilaktyki, problemów z otyłością, czy też zdrowego stylu życia, której udzielał Pan prof. Mariusz Wyleżoł. Wyjaśniał on również, jakiego rodzaju zabiegi wykonujemy w naszym Szpitalu:  na czym polega założenie „balona”, „opaski” oraz innych operacji bariatrycznych.


Renata Walisiewicz

Sekcja Promocji i Rozwoju 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy