Lee-Leet live w Pubie 77

/ 17 zdjęć
Zdjęcia i foto: Lee-Leet live w Pubie 77 Koncerty i muzyka sochaczew
+12

Młodziutka artystka Lee-Leet to bohaterka naszego ostatniego koncertu z cyklu 'Niedziele Jazzowe'. Artystka promująca swoją nowa debiutancką płytę pt. State of Emergency, wystąpiła w sobotę w Pubie 77. Organizatorami koncertu byli: Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl oraz Pub 77.

Lee-Leet jest niezwykle muzykalną artystką obdarzoną bardzo ciekawym i zmysłowym głosem. Na fortepianie gra od 7 roku życia. Jest kompozytorką i zarazem autorką anglojęzycznych tekstów. Największym atutem Lee-Leet - obok warsztatu wokalnego - są chyba jednak pomysły muzyczne i aranżacyjne. Artystka dosyć odważnie manifestuje swą niezależność względem panującego mainstreamu i serwuje nam wcale niełatwe w odbiorze dźwięki, które zdają się być bliższe idei konceptu muzycznego niż melodii w klasycznym tego słowa znaczeniu.

Płyta zwróciła uwagę popularnej „Trójki”, czego dowodem jest wypowiedź Grzegorza Zembrowskiego: „To jest płyta, którą trudno mi gdziekolwiek przyporządkować, która nie ogląda się za modami, czyli za tym, co się sprzedaje. Nie, Lee-Leet zagrała to, co chciała, to co czuła. Trzymamy kciuki! Pięknie się zapowiada'. Należy wspomnieć, że artystce będzie towarzyszył na instrumentach klawiszowych - znany już sochaczewskiemu audytorium - znakomity pianista i akompaniator Andrzej Frolow. Artysta ten już trzykrotnie występował u nas: z recitalem solowym na fortepianie, na instrumentach klawiszowych z trio „Q-urek Band” oraz z formacją rockową „Point of View” w ramach Sochaczewskich Warsztatów Muzycznych w 2007 roku.

PUB 77, 13 lutego godz. 17:30 (Sobota). Opłata koncertowa 15 zł.
Zapraszamy

Tekst: Szymon Maciejewski
foto: Marek Pętlak, Łukasz Wojtczak


Posłuchaj utworów:
Lee-Leet na MySpace

Wywiad w radiowej Trójce:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy