LEGENDA

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto:   LEGENDA Film, fotografia sochaczew
+4

W sobotę 5 listopada o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na interesujący film prod.brytyjskiej pt.:LEGENDA w reżyserii Briana Helgelanda z 2015 roku z rewelacyjną rolą Toma Hardy.

Londyn lata 60. to nie tylko miejsce rozkwitu rocka,hedonistycznych imprez czy rewolucji seksualnej.Londyn to także kraina rządzona przez brutalnych bliźniaków Rona i Reggie Kraya. Dwóch prostych chłopców, z osławionego złą sławą East Endu.W walce o miejsce na szczycie są zawsze nierozłączni.Jednak gdy pojawiają się pieniądze ,władza i kobieta, ich drogi zaczynają się rozchodzić..


LEGENDA to jeden z najciekawszych filmów gangsterskich ostatnich miesięcy,gdzie brutalność łączy się z czarnym humorem,by gładko przejść w melodramatyczne tony.Na dodatek jest to opowieść o ikonach gangsterskiego Londynu,co wymagało od amerykańskiego reżysera wyczucia specyficznego brytyjskiego świata.

Brian Helgeland pomysłowo miesza stylistykę,czerpiąc od najlepszych twórców gangsterskiego kina.Nie naśladując, a raczej wyciąga co lepsze kąski z popkulturowego tygla.Gładko prześlizguje się między gatunkami.Błyskotliwe dialogi,świetnie dobrana ścieżka dźwiękowa złożona z przebojów z epoki,stylowe zdjęcia i co najważniejsze: genialna kreacja Toma Hardiego.


A ten dosłownie przechodzi sam siebie.Podwójna rola kompletnie różnych od siebie braci - gangsterów zachęca do aktorskiej szarży.Hardy doskonale zderza ze sobą stojącego twardo na ziemi uwodzicielskiego Reggiego z psychopatycznym i brutalnym Ronniem.

Drobnymi gestami,spojrzeniem,grymasem twarzy buduje skomplikowane relacje między braćmi.To trzeba zobaczyć!!!


Zapraszamy koniecznie! Film trwa 120 min. Wstęp wolny.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy