Lekcja parlamentaryzmu w Brzozowie Starym

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Lekcja parlamentaryzmu w Brzozowie Starym Edukacja sochaczew

W Szkole Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym gościł w klasach VII – VIII Poseł Maciej Małecki – Przewodniczący Sejmowej Komisji Skarbu i Energii.


Była to niezwykła lekcja wiedzy o społeczeństwie. Pan Poseł opowiedział uczniom o pracy Posła na Sejm RP. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zadania ma Poseł, pracując bezpośrednio w Sejmie, a jakie na co dzień wśród wyborców. Następnie Poseł odpowiadał na pytania samych uczniów, np. „Czy praca poselska ma wpływ na jego osobiste życie?”, „Jak wygląda codzienna praca Posła?” i inne. 


Spotkanie z Panem Posłem Maciejem Małeckim przebiegło w  serdecznej atmosferze. Bardzo podobało się uczniom, gdyż parlamentarzysta odwoływał się również do swoich lat szkolnych, pracy samorządowej. Mówił o satysfakcji z pracy parlamentarnej, ale też i o jej trudnościach. Zachęcał uczniów do aktywności na terenie szkoły i środowiska.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

robbo2krobbo2k
+1
Czy towarzysz Małecki nagle dogląda szkoły przed strajkiem? Przypadek? Dajcie juz spokój z ta nachalna polityką, wstyd robić dzieciom wode z mózgu. Dobry towarzysz z Warszawy zerkną swym pańskim okiem na szkołe. Czy dyrektorowi przekazał tez groźby i wytyczne? (2019-03-22 13:36)
zbigniew15zbigniew15
+1
Dzieci nie potrafią zadawać trudnych pytać, a poseł Małecki boi się rozmawiać z dorosłymi mieszkańcami powiatu. (2019-03-22 15:30)
wbienkowbienko
0
Ale lekcja parlamentaryzmu w normalnym tego słowa znaczeniu, czy lekcja "parlamentaryzmu" w wersji lansowanej przez PiS?

Pytam, bo na pozór skladniowo podobne, ale w ujęciu praktycznym to dwa zupełnie różne pojęcia. Semantyka zależna od kontekstu ;) (2019-03-22 17:15)
metasekwojametasekwoja
0
(2019-03-22 20:08)
metasekwojametasekwoja
+1
Gdyby pojechał do jakiegoś liceum w duzym mieście to by go młodzieź wyśmiała.On nawet wdziękiem nie nadrobi, bo go nie posiada. (2019-03-22 20:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy