Lekcje online z TVP - czy podoba się Wam ta forma nauki?

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Lekcje online z TVP - czy podoba się Wam ta forma nauki? Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Telewizja publiczna ruszyła z lekcjami online. Każdy uczeń spragniony wiedzy, bądź rodzic, który nie ma czasu na prowadzenie szkoły w domu ma możliwość skorzystania z platformy, która pozwala na uzupełnienie wiedzy. Taki był zamysł projektu. Czy jednak spełnia on swoją rolę?


Panel składa się materiału przeznaczonego dla różnych klas szkoły podstawowej. Każdy z uczniów może skupić się na zadaniach z poszczególnych przedmiotów. Jeśli chodzi o klasy młodsze są to zadania, które uczeń może wykonać w domu oraz wytyczne do pracy. Tak samo ma się rzecz z partami materiału dla klas starszych. 


Wielu z nas ma spore zastrzeżenia do tego co możemy obejrzeć na antenie telewizji publicznej. Rok temu mieliśmy strajk nauczycieli, którzy chcieli podwyżek i zmiany sytemu nauczania. Mieli oni wśród społeczeństwa duże poparcie. Tymczasem rok po akcji protestacyjnej rusza platforma, którą prowadzą, miejmy nadzieję, nauczyciele. 


Widzowie wskazują ogrom błędów jakie są popełniane na antenie, od informacji do całej formy przekazu tej wiedzy. Duża grupa osób, które wskazuje na niedociągnięcia w materiale to właśnie nauczyciele. Z tym, że Ci po "drugiej stronie" ekranów. Czy tak zatem wyglądają lekcje w szkołach? Czy tak przekazywane są naszym dzieciom informacje? Otóż, NIE. Nauczyciele starają się być dla dzieci profesjonalni i przygotowany materiał przekazać w szczegółowy i merytoryczny sposób. Można spojrzeć w zeszyty naszych dzieci. Co bardziej dociekliwi będą pytać potomków o materiał, który został im przekazany na lekcjach w szkole. Łatwo sie zorientować, że spora część naszych dzieci jednak wie co to znaczy obwód. 


Sam pomysł telewizji jest dobry. To mogłoby być bardzo pomocne w prowadzeniu lekcji. Czy taki rzeczywiście jest? 


Co myślicie o pomyśle TVP dotyczącym prowadzenia lekcji online?  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

linulinu
0
Żeby uczyć, trzeba mieć wiedzę ... (2020-04-02 13:00)
piotr-lisowskipiotr-lisowski
0
Przecież to jest totalne DNO!!!
Oni sami podstaw nie znają to jak mają nauczać???
Kompromitacja TVP do kwadratu. (2020-04-03 13:31)
robroyrobroy
0
szkoł szkołą,trafiłem na filmik na yutubie,moze dinozaury Sochaczewskie rozpoznają siebie lub znajomych,oglądną zapomniane widoki?

https://youtu.be/bxDyqxFtVbk (2020-04-03 16:02)
wbienkowbienko
0
@robroy

Dobre, dobre,

mnie szczególnie poruszyła fota po zapisywaniu się "na członków" :) :) :) (2020-04-03 16:32)
robroyrobroy
0
@wbienko,dzisiaj nic się nie zmieniło-jesteś członkiem masz co chcesz,mnie się przypomniała Stylowa,"jak byłem początkującym alkoholikiem",dancingi,napoje chłodzone w takiej ścianie z dziurami,a tera kible i umywalki (2020-04-03 17:09)
robroyrobroy
0
edit-te członki to mi się wydaje zapisy do spółdzielni mieszkaniowych,ale głowy bym nie dał-0:26-fajna dziewczyna przy wzmacniaczu,dzisiaj pewnie już babcia wnukom ,ale fajna-2;09-ludzie,małe dzieci same na ulicy !!!!,no i hokej"BZURA" (2020-04-03 17:20)
linulinu
0
@robroy, ale Stylowa jeszczce bez okienka na piwo ... Do tego SAM, co SAM się spalił... (2020-04-27 07:55)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy