Lewe zaświadczenia na wózki widłowe

Do 8 lat więzienia grozi 55-latkowi z Sochaczewa za poświadczanie nieprawdy w dokumentach. Mężczyzna wystawiał zaświadczenia o odbytym kursie i pozytywnym wyniku egzaminu końcowego obsługi wózków widłowych. W rzeczywistości kurs i egzamin nigdy się nie odbywały.

 

Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali mężczyznę, który był podejrzewany o poświadczanie nieprawdy w dokumentach. Funkcjonariusze ustalili, że 55-latek od 2013 roku wystawiał zaświadczenia o tym, że dana osoba ukończyła kurs obsługi wózków akumulatorowych i spalinowych oraz pozytywnie ukończyła egzamin końcowy. W rzeczywistości część teoretyczna i praktyczna kursu oraz sam egzamin nigdy się nie odbyły, a mężczyzna wystawiał "lewe" zaświadczenia.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że w sprawę zamieszany jest również 38-latek z Sochaczewa. Mężczyzna kontaktował z 55-latkiem osoby, które za opłatą i bez uczestnictwa w kursie chciały uzyskać zaświadczenie. Część pieniędzy z przestępczego procederu trafiała do jego kieszeni za pośrednictwo.

Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Mężczyzna, który wystawiał zaświadczenia usłyszał 43 zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Konsekwencje poniesie również 38-latek, który usłyszał 9 zarzutów pomocnictwa w przestępstwach popełnionych przez 55-latka. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. KWP z/s w Radomiu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy