LEWIATAN - przyjdź i zobacz głośny film za darmo

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: LEWIATAN - przyjdź i zobacz głośny film za darmo Film, fotografia sochaczew
+5

W sobotę 21 marca o godz.17.00  z przyjemnością pragniemy Państwa zaprosić do Sochaczewskiego Klubu Filmowego na pokaz głośnego filmu prod.rosyjskiej pt.: LEWIATAN w reżyserii Andrieja Zwiagincewa z 2014 roku.


Bohaterem filmu jest Kola,mechanik z miasteczka położonego nad Morzem Barentsa,w którym mieszka wraz z drugą żoną Lilą oraz dorastającym synem z pierwszego związku. Na należącą od pokoleń do jego rodziny ziemię chrapkę ma mer miasteczka - typ bezwzględnego mafiosa,trzymającego wszystkie sznurki  w mieście. Przed lokalnym sądem Kolę wspiera przyjaciel-adwokat Dmitrij.Gdy sprawa wydaję się beznadziejna,prawnik wyciąga na stół teczkę z kompromitującymi mera materiałami...„Lewiatana” nie sposób zredukować do roli pamfletu na złych rosyjskich polityków. Kumoterstwo, korupcja, religia legitymizująca despotyczne rządy – to przecież bolączki dużo bardziej uniwersalne. Film Zwiagincewa jest przede wszystkim przypowieścią o cierpieniu i bezradności jednostki w zmaganiach z przestępczym systemem: okrutną, wstrząsającą ogromem krzywdy i pesymizmem – a jednocześnie artystycznie dojrzałą i nierzadko zapierającą dech.Mądry,prawdziwy,piękny film.Trzeba koniecznie obejrzeć!

Przypominamy że seanse filmowe W Sochaczewskim Klubie Filmowym odbywają się za darmo.W sali na tyłach kościoła św.Wawrzyńca (wejście od strony rz.Bzury) W każdą sobotę o godz.17.00.

Film trwa 140 min.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy