LGBT - Ludzie czy ideologia? Debata w ramach Fermentu Sochaczewskiego

/ 17 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: LGBT - Ludzie czy ideologia? Debata w ramach Fermentu Sochaczewskiego Spotkania, jubileusze sochaczew

Przed nami kolejna już odsłona lokalnej debaty z cyklu "Ferment Sochaczewski". Łoskot Cafe wraz z portalem e-Sochaczew zapraszają do wzięcia udziału w dyskusji. Temat LGBT to obecnie trudny do zrozumienia obszar. Dla wielu z nas oznacza ideologię, która wchodzi w konflikt z ogólnie przyjętym pojęciem rodziny, dla drugich jest to codzienność w której sami się odnajdują. 


LGBT, sam skrót oznacza osoby orientacji Lesbian, Gay, Bisexual oraz Transgender. Ogólnie pojecie dotyczy osób, których orientacja seksualna jest inna niż heteroseksualna. 


Debata podejmie temat LGBT w ujęciu społecznym. Postaramy się odpowiedzieć na nurtujące pytania między innymi:


Jak postrzegamy osoby o innych orientacjach seksualnych, bądź wychodzących poza ramy tożsamości płciowej, która znana jest nam jako pojęcie rodzaju męskiego oraz żeńskiego?


Czy można nazwać prawa osób LGBT ideologią?


Jak odnajdują się w znajomości pojęcia sochaczewianie?


Jak wygląda życie osób o innych orientacjach seksualnych w naszym mieście? Czy jesteśmy im przychylni, czy przyjmujemy fakt ich życia obok nas za naturalny czy raczej kłopotliwy?To tylko kilka z pojęć które postaramy się rozłożyć na cząstki. Te jednostkowe odpowiedzi będą bowiem fundamentem naszej myśli, naszego postrzegania świata i próbą zrozumienia dla drugiego człowieka. Dla tego, którego często w społeczeństwie nie umiemy odnaleźć jako równego, pełnego takiego samego człowieczeństwa. 


Debata odbędzie się 7 marca o godzinie 14.00 - 17.00 w Łoskot Cafe przy ulicy Traugutta 29.                                                                                                                                                                                         

 

Informacje dodatkowe
  1
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (17)

  marcpromarcpro
  0
  Wg. mnie LGBT to zdecydowanie ideologia!!

  A dlaczego? A dlatego że zakłada poważną przebudowę społeczeństwa i zmianę relacji międzyludzkich i społecznych.  Bo czymże innym niż ideologią można nazwać nachalne promowanie homoseksualizmu. To że ktoś się urodził homoseksualistą, to nie jego wina. Coż, taki już jest i nic tego nie zmieni. Co kto tam sobie robi we własnym domu, to jego prywatna sprawa i zwisa mi to grubym kalafiorem. Jak to mówią, wolnoć Tomku w swoim domku.

  Ale latanie nago po ulicy oraz chamskie, nachalne i ordynarne epatowanie swoją orientacją seksualną (co widzimy na tzw. "marszach równości") to jawne przegięcie.  Wg. berlińskiego instytutu Dalia, 4,9% społeczeństwa w Polsce określa się jako LGBT (to że się określa, nie oznacza jednak że jest).

  Nie widzę więc tutaj żadnego powodu dla którego 95% społeczeństwa miało by się "naginać" pod żądania 5% mniejszości. To raczej powinno być odwrotnie, że 5% toleruje i akceptuje zwyczaje 95% większości.  P.S. Jeśli ktoś mnie teraz nazwie "homofobem" to znaczy że jest NIETOLERANCYJNY!! (2020-02-15 06:59)
  gajgaj
  0
  Marco

  A niech ci będzie że to ideologia. To tylko etykietka.

  Pod warunkiem że nie zapomnisz że tworzą ją ludzie i że mają powody by "nachalnie ją promować".

  Chociaż ja bym raczej skłaniał się do poglądu, że ci ludzie przypominają, że też są ludźmi.

  I że chcą, by po ludzku ich traktowano.

  Patrząc na nich przede wszystkim przez pryzmat ich człowieczeństwa a nie orientacji seksualnej. A wtedy ich prawa stają się czymś oczywistym. :) (2020-02-15 15:03)
  ShitmonsterShitmonster
  0
  LGBTQRTVAGD+- używajcie proszę pełnej nazwy (2020-02-15 16:19)
  robroyrobroy
  0
  kiedyś jak przedstawiano jakąś rodzinę w programie pokazano np. córkę (Senna) i matkę podpis-mama Seeny,od pewnego czasu zauważyłem że w podpisie jest-RODZIC Senny (imię przypadkowe) ,nie mama-tata,-jak w Anglii-rodzic 1 ,rodzic 2 (2020-02-15 17:09)
  robroyrobroy
  0
  . (2020-02-16 03:45)
  marcpromarcpro
  0
  Gaj,

  A jakie to są powody że Ci ludzie tak nachalnie promują homoseksualizm?

  Skoro chcą by ich traktować po ludzku, to niech się zachowują po ludzku (a nie latają po ulicach z gołymi tyłkami).  Powiedz mi, jakich praw nie mają dzisiaj środowiska homoseksualne że muszą w tak ostentacyjny sposób walczyć o nie?  Czy jest to brak prawa do dziedziczenia po sobie?

  Żaden problem. Idziesz do notariusza, spisujesz testament i wszystko po Tobie dziedziczy Twój partner/ka.  Brak prawa do wspólnoty majątkowej?

  Otóż nie. Wystarczy jak taka para pójdzie do notariusza, zawrze spółkę prawa cywilnego i od tego momentu wszystko czego się dorobią jest ich wspólne (jak w przypadku małżeństwa). Ktoś powie, że to kłopot bo trzeba iść do notariusza. No tak, trzeba. Ale przecież w przypadku małżeństwa też trzeba gdzieś iść (czy to do urzędu czy kościoła).  A może jest to brak dostępu do dokumentacji medycznej partnera?

  Dostęp do Twojej dokumentacji medycznej może mieć dowolna, upoważniona przez Ciebie osoba. Może to być Twój partner/ka, sąsiad z dołu, Pan Henio z kiosku na rogu, czy Pani Zosia z warzywniaka.  Więc o jakie prawa chcecie jeszcze walczyć?

  Czego Wam brakuje?  P.S. Nie wiem czy dasz wiarę, ale znam kilka osób homoseksualnych które same są przeciwne ideologii LGBT. Mówią że to im bardziej zaszkodzi niż pomoże. (2020-02-16 09:15)
  GizmoGizmo
  0
  Na spotkaniu będzie serwowane kakao

  (2020-02-16 21:26)
  gajgaj
  0


  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stonewall_(zamieszki)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Parada_r%C3%B3wno%C5%9Bci


  Tak to się zaczeło. Później się rozwijało i rozprzestrzeniało.

  I gdy się czyta o tych wydarzeniech, ma się takie odczucie że gdyby nie ludzie tacy jak ty Marco (my wy oni - nieznając lepiej nie oceniać, by nie oprzeć swoich opini na fałszywych przesłankach. Łamię tą zasadę i chyba domyślisz się dlaczego ) którzy postanowili w„Stonewall Inn” pokazać kto normalny a kto nie, ruch LGBT by się nie rozwinął.  Myślę, że to jest odpowiedź - dlaczego. :)

  Wtedy ci ludzie zyskali świadomość, że też są ludźmi. I mają takie same prawa jak inni.

  Ponieważ byli dyskryminowani - przeciwstawili się temu.

  A ludzie tacy jak ja uważają że mieli do tego podstawę i prawo.

  I jeszcze raz powtórzę.

  Oni, według mnie, "promują" swoje człowieczeństwo.  (2020-02-16 23:28)
  major-michelangelo-vadermajor-michelangelo-vader
  0
  marcpro jesteś homofobem (2020-02-17 01:14)
  major-michelangelo-vadermajor-michelangelo-vader
  0
  marcpro jesteś homofobem napisałem to drugi raz żebyś to sobie uświadomił (2020-02-17 01:19)
  marcpromarcpro
  0
  @major-michelangelo-vader  A Ty jesteś nietolerancyjnym, głoszącym mowę nienawiści heterofobem.

  P.S. A tak w ogóle, to serdecznie witamy Cię na naszym forum. Widzę że konto założyłeś dzisiaj (17 lutego) i mam nadzieję że jeszcze coś kiedyś ciekawego napiszesz. (2020-02-17 06:18)
  marcpromarcpro
  0
  @gaj,

  Nie odpowiedziałeś na moje pytania:

  O jakie prawa chcecie jeszcze walczyć?

  Czego Wam brakuje?  (2020-02-17 06:25)
  gajgaj
  0
  :)

  Napisałem odpowiedź Marco na to twoje pytanie. Całkiem obszerną.

  Chociaż nie mam pojęcia czego <im> "brakuje". Mogę się domyślać, że jak wszystkim - tego co każdemu. Są przecież tacy sami jak np. ty. Po za tym masz wśród nich "znajomych". Jeśli jesteś ich szczerym przyjacielem, pewnie chętnie odpowiedzą.  Niestety. Zrządzeniem losu komentarz nie przeszedł. Krótki komunikat ze strony "nie jesteś zalogowany" i cała praca uleciała z szumem elektronów.

  Widocznie tak miało być.

  (2020-02-17 22:10)
  major-michelangelo-vadermajor-michelangelo-vader
  0
  marcpro po co mam pisać coś ciekawego jesli i tak do takich głupich ludzi jak ty nic nie trafia i dlaczego nazywasz mnie heterofobem XD (2020-02-17 23:13)
  marcpromarcpro
  0
  @major-michelangelo-vader  Jesteś typowym przedstawicielem lewactwa.

  Jeśli brakuje argumentów, zaczynają się wyzwiska (bo ja Ci nie ubliżam i Ty pierwszy nazwałeś mnie homofobem chociaż mnie kompletnie nie znasz).  A jak to mawiał Ś.P. prof. Wolniewicz:  (2020-02-18 07:08)
  marcpromarcpro
  0
  @gaj,  Ale konkrety!!

  Czego tym ludziom brakuje? O jakie prawa walczą?

  Skoro to piszesz, to zapewne to wiesz.  Bo Ci dwaj homoseksualiści których ja znam i z którymi pracuję, są zadowoleni z obecnego porządku prawnego, nie roszczą sobie żadnych dodatkowych praw i przywilejów i nie biorą udziału w marszach LGBT.

  Nie spotykają też ich zadne przykrości ze strony reszty społeczeństwa (czy też innych współpracowników), bo nie obnoszą sie ostentacyjnie i publicznie ze swoimi preferencjami seksualnymi. Mili, uprzejmi, pogadają z innmi, ubierają się normalnie jak każdy inny, itd.  Po prostu normalni ludzie. A że wolą chłopców, cóż: takiego mnie Panie Boże stworzyłeś, takiego mnie masz. Nie ich wina że się tacy urodzili. (2020-02-18 07:45)
  robroyrobroy
  0
  . (2020-02-19 22:02)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy