Liceum w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie

Zdjęcia i foto: Liceum w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie Edukacja sochaczew

Liceum w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie


Od 1 września 2018 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na Szlaku” im. gen. Tadeusza Kutrzeby zacznie działać trzyletnie Liceum Ogólnokształcące Specjalne. Będzie to nowa możliwość rozwoju uczennic ośrodka. 

„Dom na Szlaku” w Załuskowie jest placówką przeznaczoną dla nieletnich dziewcząt z trudnych rodzin. Zostały umieszczone w ośrodku poprzez zastosowanie środka wychowawczego wyznaczonego przez sąd. Powody jakie skłaniają do pobytu w placówce to głównie niedostosowanie społeczne, wagary, ucieczki z domu, narkotyki oraz alkohol czy konflikty z prawem. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie ma przygotować młode osoby do radzenia sobie z codziennymi trudnościami,  wdrożyć dziewczęta do obowiązujących norm społecznych. Placówka realizuje przede wszystkim obowiązek kontynuacji nauki. 

Od września bieżącego roku mieszkanki ośrodka będą mogły uczęszczać do liceum. Obecnie w Załuskowie funkcjonuje szkoła podstawowa oraz trzecia klasa gimnazjum. Utworzenie liceum specjalnego przy ośrodku da podopiecznym szansę na dalszy rozwój. Dziewczyny będą mogły uczestniczyć w zajęciach z kadrą pedagogiczną, którą już znają, co dodatkowo tworzy atmosferę bezpieczeństwa, która jest bardzo ważnym elementem pobytu w ośrodku. 

W związku z poszerzeniem działalności edukacyjnej ośrodek będzie mógł przyjmować nowe podopieczne. Szkoła będzie miała cykl 3 – letni na podbudowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Wychowanki będą mogły starać się o uzyskanie wykształcenia średniego a także świadectwa dojrzałości po egzaminie maturalnym. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy